Нещодавно Юлія Тимошенко провела прес-конференцію. На ній лідер фракції "Батьківщина" оголосила про підготовку проведення референдуму. На думку Тимошенко, саме на референдумі, а не у Верховній Раді, треба вирішити питання – можна продавати землю сільгосппризначення чи ні.

Юлія Володимирівна заговорила про це зараз не випадково. Нещодавно Україна отримала довгоочікуваний четвертий транш від МВФ розміром в один мільярд доларів. Та гроші нам дали не просто так. Натомість Міжнародний валютний фонд вимагає, щоб український парламент нарешті прийняв закон про ринок землі. І бажано, щоб це сталося вже у травні. В МВФ наполягають, що мораторій на продаж землі має бути скасований з кінця 2017 року.

Читайте також: Плата за землю в Україні: що про це треба знати

Розмови про скасування в Україні мораторію вже йдуть років п’ятнадцять. Закордоном ринок землі сформувався давно. У нас же політики лякають тим, що всю землю одразу скуплять олігархи. Та розчарую вас – олігархам вигідніше не купувати, а орендувати її за копійки. У них вже зараз в оренді сотні тисяч гектарів, і викуповувати землю олігархам не вигідно.

МВФ поставив Україні чіткі вимоги і терміни щодо мораторію. Проти цього і виступає Тимошенко. Втім, "полум’яна" ораторка забуває, що земельним питанням опікується не лише вона. Є ще один відомий захисник села – лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко. І про заборону продажу землі він говорив частіше, аніж вона. Недаремно головний "радикал" країни постійно виїжджає в села, зустрічається з людьми, обіймається і фотографується з коровами. Важко вже й порахувати, скільки тисяч корів потрапили на фото з Ляшком.

Та чому Тимошенко і Ляшко так вчепилися в цю тему? Відповідь проста – бідний і знедолений електорат – це вдячне середовище для популістів. І чим бідніше живуть люди, тим уважніше вони слухають тих, хто обіцяє вирішити їх проблеми.

Читайте також: Тимошенко розповіла про таємні спонсорські внески від заляканих політичними утисками пенсіонерів

Згадаймо "тарифну" тему. Тимошенко обіцяла добитися зниження комунальних тарифів. І на фоні тотального розчарування у владі в неї одразу почав зростати рейтинг. Але зимою кожна українська родина заплатила "космічні" платіжки, і популісти мало чим допомогли.

До речі, нещодавно Ляшко дуже образився на те, що експерти назвали його і Тимошенко королями демагогії. Лідер "Радикальної партії" запропонував відправити цих експертів на уранові копальні, а видання, яке опублікувало рейтинг – спалити на Майдані.

Читайте також: Все, що насправді варто знати про Олега Ляшка: резонансне розслідування

Тимошенко ж він звинуватив у брехні та популізмі. Колишній соратник Юлії Володимирівни каже, що за часів прем’єрства саме вона пропонувала законопроект про ринок земель: "Тимошенко каже одне, а робить протилежне".

Законопроект про ринок землі ще не дійшов до Ради, а навколо нього вже розпочалася битва популістів. Звісно, досвідчені політики Ляшко і Тимошенко розуміють, як достукатися до людей. Тимошенко вже виступила на кількох телеканалах і почала збір підписів. Прогнозує, що Ляшко на травень теж готує видовищне шоу. Скоріш за все, знову приведе корів під Раду та заблокує парламентську трибуну. А також кричатиме, що всі навколо "скотиняки", включно із Тимошенко. І тільки він "захисник землі і бідних".

А ось тут варто нагадати цікавий факт. Ляшко на початку року купив будинок під Києвом з а15 мільйонів гривень. І дві земельні ділянки. Він також володіє офісними приміщеннями в центрі міста і пересувається вулицями на броньованому позашляховику. Звідки у нього гроші на все це?

Читайте також: Ляшко за бюджетні кошти отримав броньований Cadillac за ціною Lanos

Ляшко вже довгий період у політиці, в нього немає власного бізнесу. Він тільки те і робить, що "захищає бідних".

Тимошенко пішла іншим шляхом. Вона стверджує, що в неї немає ані квартири, ані будинку, ані авто. А є тільки дорогі прикраси, і орендоване помешкання. Ви у це вірите?

Читайте також: Тимошенко подала небагату декларацію: депутат не має жодного авто

Тому хто більший популіст – Тимошенко чи Ляшко? Це велике питання…