"Вчора так наше командування сказало, що вивели всю 128-му, але це — неправда. Близько 200-т людей — дві роти залишилось на позиціях, яких просто не забрали. Ми так як прикривали їх відхід, але нас не забрали. Ну і сьогодні прийшла команда, що нас забирати не будуть, а назад — на свої позиції. Хоч наше командування сказало що всю 128 вони вивели", — каже боєць 128-ї бригади Петро.

Бійці кажуть: зараз тримати позиції поблизу Дебальцевого — самогубство. Тому відходили без наказу. Їм пощастило більше – поля, якими вони вибиралися, сьогодні не обстрілювали.

Читайте також: Попасна біля Дебальцевого під обстрілами

Зараз там вже не ведуться такі серйозні бої тому ми спокійно виїхали, але нам сказали, що ми будемо відповідати за те, що вийшли,
— розповідає Петро.

Вояки, які зараз виходять з Дебальцевого, це переважно ті, хто прикривав українські колони 18-го лютого. Вони йдуть останніми. Завдяки їм більшості вдалося вибратись із оточення.

"Поодинокі частини і люди виводяться. Так само деякі машини їдуть туди для підкріплення особового складу який там є на місці. Саме Дебальцеве може вже і вивели, але на решті площі ще залишаються військові частини й люди, — зазначив боєць 40-ї бригади "Філін".

Читайте також: У Запоріжжі вручили державну нагороду матері загиблого бійця

Тепер бійці укріплюються на нових позиціях — ближче до Артемівська. Прогнозують, що зовсім скоро саме тут буде останній рубіж оборони. Робота кипить, військові облаштовують бліндажі та землянки. От тільки просять привезти їм бетонних плит, а то захист від артобстрілу буде зовсім слабенький.

Сюди артилерія бойовиків дострілює. Бували перельоти і недольоти. Але сюди, слава Богу, не попадає. Укріпляємо достатньо, щоб можна було максимально протриматись, так як в нас техніки особливо немає. Ну будемо триматись скільки зможемо,
— говорить військовий.

В Артемівську лікарню, за словами військових, сьогодні привезли близько 15-ти бійців. Кількох вояків — із Дебальцевого. Не на камеру медики розповідають, що вже точно відомо про 44-ох загиблих. Утім, усіх порахувати важко, адже й зараз поранені виходять на зв'язок і просять їх забрати.

Нагадаємо, українські військові обурені вчорашніми заявами Генштабу про те, що вся 128 бригада вийшла із Дебальцевого, тому що насправді це не відповідає дійсності.

До слова, за останню добу до харківського військово-медичного центру доправили понад 70 поранених. Більшість — з Дебальцевого. Семеро бійців — зараз у реанімації.