Як зазначають у фонді, автівка з перших днів повномасштабної війни рятувала життя українським бійцям та евакуювала мирне населення. Її використовували у найгарячіших точках Донеччини.

Читайте також Ми не закінчимо війну парадом перемоги у Москві, але Росії не провести його в Києві, – Буданов

Як бус на прізвисько "Ветеран" допомагав військовим у Донецькій області

Поряд з автівкою встановлений інформаційний стенд з її історією. Повідомляється, що авто використовувалось на Донеччині. Зокрема у таких гарячих точках:

  • Мар'їнка;
  • Бахмут;
  • Соледар;
  • Красна Гора.

У столицю привезли авто, яке рятувало життя цивільних і військових на Донеччині
У столицю привезли авто, яке рятувало життя цивільних і військових на Донеччині / Фото MK Foundation

Саме в селі Красна Гора у вересні 2022 року автівку остаточно розбили ворожі снаряди, зате наостанок вона врятувала групу поранених бійців.

Зруйновану вщент автівку військовослужбовці передали фонду MK Foundation, щоб “зеленого рятівника” побачили жителі та гості столиці. Тепер він стоїть у центрі Києва на Михайлівській площі та ілюструє, якою є війна, і те, яку роль в ній відіграють звичайні автівки. На капоті автівки — підписи бійців бригади. Деяких з них, на жаль, вже з нами немає,
– повідомляється на сайті фонду.

На розбитій автівці залишилися підписи воїнів бригадиНа розбитій автівці залишилися підписи воїнів бригади / Фото MK Foundation

Зокрема серед позивних бійців можна побачити такі: "Акробат", "Риба", "Прапор", "Шахтер", "Художник", "Кракен" та інші. Щоб зберегти подвиги українських військових, які досі захищають Україну на фронті, та вшанувати пам’ять полеглих героїв, команда MK Foundation працює над створенням "Книги Слави". Тому звертається до тих, хто впізнає підпис когось з бійців, знає вищезгадану автівку або навіть служив на ній, розказати про це фонду.

MK Foundation створив підприємець Максим Кріппа понад рік тому. За цей час фонд направив на допомогу 520 мільйонів гривень.

Пріоритетним напрямком його роботи є забезпечення війська автівками – бусами, пікапами та вантажівками. Наразі MK Foundation закупив 858 "бойових коней", а транспортні засоби отримали вже майже 100 військових частин із різних регіонів України.

Контакти, щоб зв’язатись з фондом: