Пряма трансляція на
Останні випуски

"Блакитні шоломи" Німеччини можуть взяти участь у місії ООН на Донбасі

- Читать новость на русском
Миротворчий контингент
Миротворчий контингент / Фото з вільних джерел

Список країн, готових надіслати миротворців на Донбас, поповнила Німеччина. У Бундестазі кажуть, що можуть надати своїх військових для виконання місії на сході України.

Про це заявив уповноважений Бундестагу з питань збройних сил член Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Ганс-Петер Бартельс (Hans-Peter Bartels), передає DW.

Читайте також: У Росії є ще одна вимога до миротворців, – експерт

За його словами, Німеччина візьме "активну участь", якщо оголосять про можливу миротворчу операцію ООН на Донбасі.

Він послався на текст угоди між консерваторами з ХДС/ХСС та соціал-демократами щодо формування нової "великої коаліції". У цьому документі можлива миротворча місія ООН на Донбасі розглядається як шлях до миру в цьому регіоні.

Раніше про наміри допомогти Україні в гарантуванні безпеки на окупованих територіях заявила Австрія. Не проти взяти участь у миротворчій операції на Донбасі й наші сусіди – білоруси. Але поки що всі плани щодо блакитних шоломів наштовхуються на супротив Росії, яка наполягає на своїх умовах. За оцінкою експертів ООН, для врегулювання ситуації на Донбасі потрібно щонайменше 20 тисяч миротворців.

До слова, Організація об'єднаних націй має намір презентувати звіт щодо миротворчого контингенту на Донбасі високопосадовцям, включно зі спецпредставником Держдепу США з питань України Куртом Волкером. Станеться це у суботу, 17 лютого, на Мюнхенській конференції з безпеки.

Що таке миротворча місія? Це міжнародні дії або заходи, спрямовані на виконання миротворчих чи гуманітарних завдань, які здійснюються за рішеннями Ради Безпеки ООН для підтримання міжнародного миру і безпеки.

Що таке "блакитні шоломи"? Це військові, що беруть участь у миротворчих операціях ООН. Вони продовжують носити уніформу військ тієї країни, з якої вони родом. Але, аби їх впізнавали солдати ворогуючих, миротворці носять яскраві блакитні шоломи, або берети із символікою ООН.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі