Незабаром відбудеться саміт країн Близького Сходу. Одним із питань порядку денного може бути створення нового військового союзу.

Читайте також Мобілізація в Україні: чому повістку може отримати той, хто має право на відстрочку

Новий військовий альянс на Близькому Сході

У саміті будуть брати участь Йорданія, Єгипет, Ірак та країни Перської затоки. Останні події перед самітом вказують на те, що вони хочуть створити новий військовий союз.

Зокрема, джерела повідомляють, що у Шарм-еш-Шейху під егідою США вже відбулися таємні переговори щодо цього питання. В них взяли участь найвищі військові представники Єгипту, Йорданії, Ізраїлю, Саудівської Аравії та Катару. Ці збори вже називають першими кроками у розробці "стратегії захисту від загальної загрози".

Іранська ядерна програма змушує країни Близького Сходу зблизитися заради протидії загрозі. Ізраїль вже почав активно налагоджувати стосунки зі всіма, хто може стати союзником у цьому питанні. Окрім того, США вийшли з регіону, тому його гарантувати безпеку країнам Близького Сходу доведеться самотужки.

Повідомляється, що новий військовий союз буде будуватися навколо Ізраїлю, в якого найбільш сучасна зброя. До нового союзу мають увійти Єгипет, Йорданія, ОАЕ, Бахрейн, Марокко, Саудівська Аравія, Оман, Катар та Кувейт. На боці Ірану наразі грають Ліван та Сирія.

Дивіться відео до теми – які плани на Росію будує Китай