За даними Associated Press, близько 600 людей усередині та зовні будівлі загинули внаслідок ворожого обстрілу драмтеатру. Зазначається, що розслідування показало справжню картину трагедії та приблизну кількість смертей мирних жителів, які прагнули врятуватись від російської навали.

Читайте також: "Маріуполь. Хроніки пекла": фільм про повню руйнацію і гуманітарну катастрофу вийшов онлайн

Нагадаємо, що 16 березня росіяни скинули надпотужну бомбу на драматичний театр Маріуполя. Він був офіційним місцем збору для мирних мешканців, і про це точно було відомо російським окупантам. Вони свідомо почали бомбардування будівлі, де ховалися сотні людей.

Американське видання реконструювало 3D-модель драмтеатру на основі свідчень очевидців, двох наборів планів поверхів будівлі, а також фотографій та відео, які були зроблені всередині будівлі.

За даними розповідей свідків, принаймні 100 людей перебували на польовій кухні неподалік театру. З них не вдалось вижити абсолютно нікому. Вони також зауважили, що кімнати та коридори всередині будівлі були переповнені людьми – приблизно одна людина на кожні 3 квадратні метри.

Видання проаналізувало оцінки багатьох осіб, яким вдалось вижити після бомбардування. Згідно з ними, під час авіаудару всередині перебували близько 1 000 осіб. Проте, зазначається, що ніхто не бачив, щоб врятувалося більш як дві сотні людей.

Розслідування Associated Press також спростувало твердження Кремля про те, що театр служив українською військовою базою. Зверніть увагу: ніхто зі свідків не бачив українських військових, які діяли всередині будівлі драматичного театру в Маріуполі. Також підкреслюється, що ніхто з врятованих не сумнівався, що маріупольський театр був зруйнований внаслідок удару саме російської авіації.

Що відомо про бомбардування драматичного театру в Маріуполі:

Вас це може зацікавити – окупанти готують "парад" 9 травня у зруйнованому Маріуполі: дивіться відео