Про це розповів директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович в ефірі 24 каналу.

До теми Погрожують відрахуванням: у Мелітополі студентів змушують навчатися російською

За його словами, частина українців, яка спілкувалася вдома виключно російською мовою або і російською, і українською, тепер хоче перейти лише на українську мову.

Антипович каже, що зараз відбувається зміщення тих, хто спілкувався російською мовою, в категорію тих, хто спілкується чи збирається спілкуватися українською.

Близько третини російськомовного населення говорить, що збирається найближчим часом перейти на українську мову. А ще більше тих, хто раніше спілкувався у побуті двома мовами, переходить на українську мову зараз. Так роблять 2/3,
– наголосив він.

Директор соціологічної групи "Рейтинг" запевнив, що цей процес йде, і тут тиснути не потрібно, бо це може створити певний спротив.

"Нехай люди розуміють, вчаться, пробують. Нехай це йде своїм темпом, і нічого російського тут немає бути", – наголосив Антипович.

За його словами, найбільше видно, що люди починають переходити на українську мову, по соцмережах.

Олексій Антипович про думки людей під час війни та перехід на українську:


До слова, за час війни Росії з Україною чимало громадян зрозуміли, якою є РФ. Саме тому деякі знаменитості категорично відмовилися розмовляти мовою окупанта, яка була для них рідною все життя. Хто з зірок перейшов на українську – читайте у статті.