Власне, Єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс закликав Польщу, Угорщину та Словаччину піти на поступки. Про це він заявив під час дебатів в Комітеті агрокультури в Європарламенті, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі.

Дивіться також ЄС боїться нових 10 мільйонів біженців з України

ЄС пропонує компроміс щодо "зернового питання"

Єврокомісар з питань торгівлі зазначив, що раніше Єврокомісія вже вводила захисні заходи для сусідніх держав-членів ЄС щодо імпорту переважно сировинних товарів з України. Зокрема, йдеться про зерно, кукурудзу та насіння соняшника.

Водночас зараз уже було розроблено разом з Україною механізм експортного контролю. За словами Домбровскіса, цей механізм успішно функціонує між Україною та Румунією.

Механізм поки не працює, наприклад, з Польщею, Угорщиною та Словаччиною, оскільки ці країни продовжують застосовувати односторонні обмеження, які, до речі, суперечать як виключній компетенції ЄС у сфері торговельної політики, так і вашим зобов'язанням за Угодою про вільну торгівлю з Україною та СОТ,
– сказав Домбровскіс.

Посадовець звернувся до урядів цих держав з проханням припинити односторонні обмеження. Представник Єврокомісії каже, що окрім механізму експортного контролю є пропозиція запровадити автономні торговельні заходи в тих країнах, що стикаються з негативним впливом на ринок від українського експорту.

Валдіс Домбровскіс додав, що смуги солідарності залишаються досі актуальними, хоча Україна і змогла частково відновити роботу Чорноморського коридору. Він зазначив, що рівень експорту через Чорне море все ще не досягло довоєнного рівня.

Більше про ситуацію

  • Цими днями на українсько-польському кордоні тривають протести проти української агропродукції. Польські фермери не дозволяють нашим перевізникам транспортувати зерно через території своєї держави.
  • У РНБО наголошують, що за цими акціями стоїть проросійська партія "Конфедерація". Її лідер Рафал Маклер відкрито виступає проти Європейського союзу та НАТО.
  • Водночас Польський заступник міністра сільського господарства Міхал Колодзейчак заявив, що необхідно здійснювати перевірку усього зерна, що транзитом вирушає через Польщу в ЄС.