Польські фермери на кордоні шкодять фури та висипають з них зерно. Інцидент трапився на трасі біля пункту пропуску "Дорогуськ – Ягодин".

Дивіться також Проблема в трикутнику: хто може зупинити протести фермерів на кордоні з Польщею

Подробиці події

Водії вантажівок стверджують, учасники блокади підійшли з болгарками й порізали ними замки та відсіки.

Взяли болгарку на батарейці. І хотіли просто вирізати люка. Зірвали пломбу. І висипали пшеницю. З кожного самохода, як мінімум, висипалось десь напевно по тонни три точно,
– розповіли очевидці.

На відео один з водіїв запитав у блокувальників, для чого вони це роблять. Вони відреагували агресивно. "Не записуй, к**ва", – кілька разів сказав один з них, намагаючись затулити камеру рукою.

Польські фермери розсипають українське зерно: дивіться відео

Поліція не вчинила жодних заходів

Водії пошкоджених машин одразу викликали поліцію. Хоча винуватців навіть було зафіксовано на відео, поліція жодних заходів не вживала.

Що відбувається на місці скандалу: дивіться відео

Яка ситуація на пункті пропуску "Дорогуськ – Ягодин"

Наразі перед пунктом пропуску в черзі простоюють 650 фур. На виїзд у бік України поляки оформляють декілька машин на годину. Натомість на в’їзд до Польщі поляки фактично не пропускають вантажівки.

Польський міністр закликав блокувальників зупинитися

  • Європейська комісія хоче ще на рік продовжити безмитний режим для української аграрної продукції, однак з обмеженням на певні товари. Але цього польським фермерам мало – вони знову почали блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною.
  • Наразі польські фермери блокують напрямки пунктів пропуску "Ягодин" і "Рава -Руська". Крім цього, вони оголосили, що від 12 лютого блокуватимуть напрямки пунктів пропуску "Устилуг" та "Угринів".
  • Міністр аграрної політики Чеслав Сєкерський провів зустріч із представниками фермерських організацій і попросив чітко повідомити свої вимоги. Також він закликав їх припинити блокаду. Він наголосив, що перемовини з Єврокомісією та Україною ведуться, однак протести на кордоні ускладнюють процес, а не навпаки.