Глава британського уряду закликав громадян навіть після виходу з локдауну не забувати про обережність і дотримуватися епідемічних норм.

Цікаво Кожен мешканець Англії двічі на тиждень зможе безкоштовно зробити тест на COVID-19

Поступове послаблення карантинних обмежень є наступним етапом "дорожньої карти" Британії на шляху виходу з пандемії. Джонсон просить людей бути обережними, адже навіть в умовах активної вакцинації населення може відбутися приріст нових хворих.

Водночас він висловив переконання, що вихід з локдауну й перехід до наступного етапу – цілком виправданий останніми даними про захворювання в країні.

А в понеділок, 12 квітня, я сам піду в паб – і обережно, але незворотньо підніму пінту пива до губ,
– поділився планами прем'єр.

До слова, сам Борис Джонсон ще у 2020 році перехворів на коронавірус у доволі важкій формі – його підключали до апарату ШВЛ. Вже в середині березня 2021 року він публічно вакцинувався британським препаратом AstraZeneca.

Коротко про коронавірус у Британії:

  • Велика Британія чи не найбільше в Європі постраждала від пандемії. За весь час тут зафіксували 4,3 мільйона випадків (серед європейських держав більше лише в Росії та Франції).
  • Водночас смертність тут найвища в Європі – з березня 2020 року через хворобу померли понад 126 тисяч людей.
  • Та в останні дні на тлі активної вакцинації поширення хвороби в Британії йде на спад. В останні 2 тижні щодоби фіксують менш як 100 смертей на добу.