За даними німецького міністра, нова потенційна війна може бути з будь-яким агресором, в тому числі з Росією. Водночас Пісторіус вкотре засудив повномасштабне вторгнення країни-агресорки в Україну.

Цікаво "Війна – це стрілочки на мапі України": чому Захід не поспішає готуватися відбивати агресію

Німеччина має готуватися до можливої війни у майбутньому

Пісторіус під час виступу в німецькому уряді заявив, що його країна повинна бути готовою до потенційної війни до 2029 року. Тому Німеччина має нарощувати свої військові спроможності.

У цьому контексті три питання є ключовими: персонал, матеріали та фінанси,
– підкреслив Пісторіус.

Крім того, міністр оборони переконаний, що відновлення військової служби у Німеччині є вкрай необхідним. Пісторіус також зауважив, що у Бундесвер повинні бути зроблені значні інвестиції, щоб мати можливість знову вести війну, якщо вона настане у найближчому майбутньому.

За словами міністра це повинно діяти, як "стримувальний фактор, щоб не допустити найгіршого". Пісторіус наголосив, що "у надзвичайних ситуаціях нам потрібні молоді чоловіки і жінки, які можуть захистити цю країну".

Пісторіус пояснив, чому важливо підтримувати Україну

Окрім того, глава Міноборони Німеччини наголосив, що Росія давно перейшла на військову економіку і продовжує озброюватися.

"Ми не повинні вірити, що Путін зупиниться біля кордонів України, якщо він зайде так далеко. Ми повинні продовжувати підтримувати Україну", – сказав він.

Пісторіус також підкреслив, що треба чітко розуміти, що перемога Росії буде для Німеччини "дорожчою, ніж нинішня підтримка України". Водночас він чітко зазначив, що за нинішніх умов Німеччина не стане учасником війни Росії проти України.

Шольц казав, що Німеччина захищатиме НАТО від загроз

  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц зазначив, що загроза з боку Росії для країн Європи нікуди не зникне. У цьому контексті Шольц згадав країни Балтії, а також Польщу.
  • Глава німецького уряду також наголосив на єдності Альянсу та на готовності виконати зобов'язання перед іншими членами НАТО. Тому Шольц попередив російського диктатора Владіміра Путіна, що його війська готові "захищати кожен сантиметр НАТО".
  • Канцлер також розповів, що Німеччина разом із союзниками ще 2023 року вирішили розгорнути додаткові підрозділи в країнах Балтії. А в майбутньому хочуть розмістити там на постійній основі цілу бригаду.