Проте наголосив також на тому, що без нашого агросектору й усьому світові було б значно важче справитися з кризою. Про це повідомляє 24 канал із посиланням на вечірнє звернення президента.

Зауважте Чи зростатимуть ціни на овочі й фрукти та від чого це залежить

Зараз весь світ побачив цінність наших фермерів

Глава держави подякував кожному фермеру, адже всі вони зробили дуже багато для своєї країни. Проте мовиться не лише про сільськогосподарську діяльність.

Хочу подякувати сьогодні й нашим фермерам. Тим, хто обороняв свої громади навіть голіруч, коли зупиняв російських військових. Хто попри війну забезпечив посівну кампанію. Тим, кого навіть прозвали "тракторними військами", коли вони забирали російську трофейну техніку з поля бою,
– сказав Володимир Зеленський.

Він додав, що зараз, коли Росія заблокувала наш експорт через чорноморські порти, вже весь світ зрозумів наскільки багато роблять фермери України. Адже це суттєво підштовхнуло світ до загрози голоду в багатьох державах.

Чи справді війна в Україні спричинила голод

Попри поширену думку, що до голоду призводить блокування портів України, це не зовсім так. Детальніше описала причину 25 травня гендиректорка сільськогосподарської аналітичної компанії Gro Intelligence Сара Менкер. Вона заявила в ООН, що російсько-українська війна не стала причиною кризи продовольчої безпеки. Бо "це просто підкинуло хмизу у вогонь, який давно тлів".

Річ у тім, що продовольча криза почала загострюватися під час приходу пандемії коронавірусу. Однак неможливість постачати українське зерно призвела до того, що різко підскочили ціни світового ринку. Станом на 25 травня, на планеті залишилося запасів зернових лише на 10 тижнів.

Також привітав медиків

Також у цей день відзначали День медичного працівника. Очільник України сказав, що наші лікарі – це безліч прикладів надзвичайного героїзму. Адже вони навіть під обстрілами невпинно роблять свою роботу.

Слід зауважити, що також у цей день президент підписав указ про нагородження великої кількості лікарів державними нагородами. Також кільком десятками медиків надали звання заслуженого лікаря України.

Серед нагороджених були й три лікарі з Маріуполя, які посмертно отримали ордени III ступеню "За мужність". Вони не покинули лікарню в оточеному місті, коли мали змогу й до останнього робили все для порятунку людей. Імена цих Героїв:

  • Сергій Власюк;
  • Андрій Гнатюк;
  • Анатолій Казанцев.

Звернення президента за 19 червня: дивіться відео