54 дні цілодобового домашнього арешту. Такий запобіжний захід обрав суд для Ігоря Бея, одного з трьох звинувачених в організації масових заворушень. Місцеві та народні депутати зголосилися взяти його на поруки, але суд цю ініціативу не підтримав.

Читайте також: Суд арештував екс-бійця ОУН та ветерана батальйону "Донбас"

"На жаль, суд не почув чотирьох поручителів, які намагалися взяти його (Ігоря Бея – 24) на поруки, і це особи, які викликають довіру у суспільства, відтак були підстави передати пана Бея на поруки. Всі вже втомилися чекати. Апеляцію будемо подавати завтра", – повідомила адвокатка Ігоря Бея Олена Павленко.

Не погоджується з рішенням суду і сам Ігор Бей.

Особисто я вважаю, що рішення має бути оскарженим, тому що я не маю наміру перебувати 54 дні вдома. Мені треба заробляти гроші і працювати на своїй роботі,
– сказав підозрюваний.

Двох інших підозрюваних – Дем’яна Ганулу та Сергія Стерненка – суд уже раніше відправив у СІЗО на 2 місяці. Останньому призначили заставу у розмірі 600 тисяч гривень. Та сьогодні, 27 листопада, її вніс голова Одеської ОДА Максим Степанов, і Стерненка випустили з ізолятора.

"Щойно вніс заставу за Сергія Стерненка. Це моя людська реакція на несправедливість. 600 тисяч гривень застави для того, хто кидався на поліцію, і 128 тисяч гривень застави для того, на чиїй совісті загублені життя дітей в таборі "Вікторія". Де тут справедливість?" – написав Степанов.

Ситуація з активістами неабияк обурила одеситів. Люди зібрались під Головним управлінням Нацполіції із єдиною вимогою – звільнити керівника одеської поліції та обласного прокурора. Стверджують, вони обидва причетні до фальсифікації кримінальних справ проти громадських діячів, які виступали за збереження Міського саду.

Ми бачимо впродовж уже півтора року, що кримінальні провадження, що стосуються людей лояльних до влади, лояльних до правоохоронців, вони стоять на місті. А коли необхідно незручних людей переслідувати, то через 4 дні ми маємо і підозру, і суд. І суд навіть без жодних обґрунтувань і доказів може винести рішення про тримання під вартою,
– зазначив організатор акції Артем Карташов.

Нагадаємо, 18 листопада в Одесі відбулася акція проти забудови Міського саду. Тоді між активістами та поліцією сталася сутичка. Під час конфлікту постраждав голова обласної поліції Дмитро Головін. Невідомим предметом йому розбили голову. На місці правоохоронці затримали трьох учасників заворушень. А через декілька днів оголосили підозру.