Борщ внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Це сталось сьогодні, 1 липня, на 5-му позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини.

До теми Без них борщ не смакує: готуємо фірмові пампушки з часником за рецептом Миколи Люлька

І все ж борщ наш. Елемент "Культура приготування українського борщу" внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує негайної охорони,
– повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

Відомство звернулось до секретаріату ЮНЕСКО і через загрозу попросило перенести подану номінацію до саме до Списку термінової охорони.

Що означає борщ для українців

Ця страва є для нашого народу елементом соціальної інтеграції та згуртованості. Саме борщ служить об'єднанню народу України, незалежно від віку, статі чи походження.

У міністерстві зазначають, що в цьому сенсі борщ показує важливу роль нематеріальної культурної спадщини саме під час збройних конфліктів та надзвичайних ситуацій.

Також відомство подякувало українським кулінарним експертам: Євгену Клопотенку, Марині Соботюк та колегам з Міністерства закордонних справ України.

ЮНЕСКО вносить нові пам'ятки

  • Організація періодично додає до свого Списку культурні пам'ятки та надбання з цілого світу. Вони заслуговують на захист та визнання. Наприклад, рік тому до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО додали ще 5 об’єктів. Серед них – Кордуанський маяк у Франції, Дармштадтську колонію художників на Матільденгьое (Німеччина), цикли фресок XIV століття в Падуї (Італія) та культурний район Хіма в Саудівській Аравії.
  • Також ЮНЕСКО задовольнила вимогу нашої держави щодо 54 сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вона мала відбутись у російському місті Казань. Але тепер не відбудеться. Адже з Росією через напад на Україну ніхто не хоче мати нічого спільного.
  • Цікава "борщова" ідея виникала в українського кухаря Євгена Клопотенка. Наш майстер-шеф давно боровся за визнання борщу нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО. У час, коли чимало вулиць міст декомунізують, він запропонував змінити назву вулиці Чаадаєва на "Борщову".

Чому борщ – це відображення українців: дивіться відео