За словами голови Луганської обласної цивільної адміністрації Сергія Гайдая, запеклі бої тривають на околицях міста. А сам Сєвєродонецьк обстрілюють безперервно – і вдень, і вночі. Росіяни буквально знищують кожен будинок.

Важливо Здатна врятувати життя, – у Зеленського пояснили, якого озброєння зараз бракує Україні

Росіяни не зважають на цивільних

Загалом за минулу добу, 20 травня, загинули 6 мирних мешканців Луганщини.

Вранці 20 травня російські окупанти обстріляли школу, де ховалося багато мирних жителів з початку повномасштабного вторгнення. Двоє людей загинули на місці, ще троє – зазнали поранень. Дві жертви й одна постраждала – з однієї родини.

Вже ввечері поблизу свого будинку загинули чоловік з жінкою. Ще двоє мешканців померли внаслідок російських обстрілів в Лисичанську та Привіллі.

Щодо зруйнованих домівок за 20 травня: відомо про 23 пошкоджені будинки у Лисичанську, 16 – у Привіллі, 5 – у Сєвєродонецьку. Скільки житла знищили в селах Гірської та Попаснянської громад – наразі важко підрахувати, адже там щодня працює ворожа авіація.

Як окупанти обстрілюють Сєвєродонецьк

Обстріли Сєвєродонецька / Фото телеграм Сергія Гайдая

Ситуація на Луганщині дуже напружена

Сергій Гайдай підкреслює, що українські війська зараз контролюють близько 10% Луганської області. Російські загарбники кинули на регіон буквально всі сили.

Важка ситуація. Дуже важка. Вони кинули просто всі сили саме для того, аби взяти в кільце територію або просто знищити і заходити, як в Попасну. Коли місто через обстріли перетворилося вже на згарище, – розповів Сергій Гайдай.

Він додав, що ситуація важка на усіх напрямках в Луганській області. В Золотому Гірської громади щоденні ворожі атаки разом з авіацією. Біля Попасної окупанти намагаються прорвати оборону, щоб перерізати стратегічно важливу трасу Лисичанськ – Бахмут. Такий самий прорив загарбники хочуть здійснити поблизу Білогорівки.

Варто додати, що російські окупанти вже тривалий час намагаються захопити Сєвєродонецьк та Лисичанськ, а також "перерізати" життєво важливу дорогу Лисичанськ – Бахмут. Однак досі їм так і не вдалося цього зробити – Збройні Сили України міцно тримають оборону.

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, російські окупанти знову хочуть форсувати Сіверський Донець у двох місцях – на Слов’янському напрямку та на Лиманському напрямку. Однак раніше ці переправи дуже дорого "коштували" для росіян. ЗСУ регулярно розбивали ворожі угруповання під час таких переправ.

Дивіться відео розбитої техніки росіян при спробі переправи у селищі Дронівка