Пресконференція відбувалась просто перед носом військового літака. Через три хвилині її припинили.

Читайте також "Люблінський трикутник" може створювати карту інтеграції України в НАТО і ЄС, – Кубілюс

У Литві терміново зупинили пресконференцію

Трансляція пресконференції на авіабазі відбувалася наживо. На відео помітно, як під час виступу президента Литви з'явились пілоти.

Вони підбігли до літака. Гітанаса Науседа продовжував говорити до того часу, поки його та Педро Санчеса не відвели вбік. Подію зупинили.

З-перед літака швидко забрали трибуни та прапори. Представники ЗМІ розійшлися, щоб звільнити шлях до зльоту винищувача.

Пресконференцію в Литві зупинили через виліт військового літака Росії: дивіться відео

Російський літак вилетів без представлення плану польоту, – Міноборони Литви

У відомстві Литви повідомили, що іспанські винищувачі, що базуються в Литві в рамках місії НАТО з охорони повітряного простору країн Балтії, вилетіли о 10:55. Це трапилось після повідомлень про те, що військовий літак вилетів з Калінінградської області без представлення плану польоту.

Пресконференцію відновили

Як тільки 2 іспанські винищувачі вилетіли, то пресконференцію відновили. Санчес подякував пілотам за важку роботу, яку вони роблять для захисту територіальної цілісності Литви. Речник президента заявив, що загрози для політиків не було.

Що відомо про літаки на базі у Литві

  • Відомо, що з кінця квітня іспанські винищувачі Eurofighter перебувають на авіабазі Шяуляй. Це відбувається в рамках місії повітряної поліції НАТО, яка також включає 4 італійських літаки F-35 на естонській авіабазі Емарі.
  • Місія повітряної поліції в Балтії слідкує за російською військовою авіацією. Авіація Росії літає над міжнародними водами Балтійського моря та між материковою частиною Росії й Калінінградським анклавом.
  • До речі, російські літаки часто літають, не подаючи плану польоту. Через такі маневри Литва змушена змінювати маршрути цивільної авіації.