Відповідну інформацію повідомив у фейсбуці міністр економіки Сергій Марченко. Про це він написав 21 квітня – на 57 день повномасштабної війни, яку Росія почала проти України.

Зауважте Велика Британія ввела нові торгівельні санкції проти Росії

Велика Британія надасть Україні кредитні гарантії

Міністр Сергій Марченко заявив, що Велика Британія є прикладом для всього цивілізованого світу, адже їхня підтримка завжди безкомпромісна та надзвичайно вчасна.

Особисто подякував Канцлеру Казначейства Сполученого Королівства Ріші Сунаку за всі зусилля для підтримки України та рішення надати Україні фінансову допомогу у розмірі 500 мільйонів доларів кредитних гарантій для пом'якшення економічних наслідків російських злочинних дій,
– написав Марченко.

Також міністр розповів, що:

  • канцлер Казначейства підтримав раніше озвучений заклик Марченка щодо екстреного надання Україні частини ресурсів країн-партнерів на потреби українського бюджету;
  • саме це дозволить українському уряду і надалі продовжувати виконувати всі захищені видатки і соціальні програми.

Окрім того, Сергій Марченко додав, що отримав запевнення щодо готовності Британії долучитись до залучення інших країн та фінансових організацій до 2 нових механізмів фінансової підтримки Україні. Мовиться про Трастовий фонд Світового банку та спецрахунок для отримання раніше розподілених Спеціальних прав запозичень від МВФ.

Дивіться також – як українцям допомагають у Великій Британії: відео