Британські розвідники вважають, що по торговому центру Кременчука окупанти запустили крилату ракету Х-32. Такі висновки вони зробили після аналізу відео з камер відеоспостереження.

Актуально Збита ракета над Одещиною, посилення авіаатак Півдня: основне за 129 день війни

Х-32 – це модернізована версія ракети радянських часів Х-22. Хоча Х-32 має кілька покращених характеристик у порівнянні з Х-22, вона все ще не оптимізована для точного ураження наземних цілей, особливо в міських умовах. Це значно збільшує ймовірність супутнього збитку під час націлювання на забудовані території,
– мовиться у повідомленні.

Водночас Одеську область, ймовірно, атакували ракетами Х-22 КУХНЯ. Розвідники зазначили, що ця зброя ще менш точна і непридатна для високоточних ударів.

Що говорили українські військові

Командування Повітряних сил Збройних Сил України повідомляло, що торговий центр "Амстор" у Кременчуку атакували надзвуковою крилатою ракетою Х-22. Її запустили на бомбардувальнику Ту-22 МЗ, який вилетів з аеродрому Шайковка. Пуск смертоносного снаряда здійснили з Курської області.

Вночі 1 липня росіяни використали ті самі ракети для обстрілу багатоповерхівки та баз відпочинку у Сергіївці Одеської області. Запускали їх з літаків стратегічної авіації.

Це може вас зацікавити – оперативна інформація про ситуацію на фронті: відео