Про це у зведенні для 24 Каналу сказав військовий експерт і полковник запасу ЗСУ Петро Черник, зауваживши, що зараз війна є на 95% артилерійською. Водночас росіяни промацують нашу оборону та шукають слабке місце.

Важливо Москва готується бити по Україні зі всіх сил напередодні саміту НАТО в липні, – ЗМІ

Окупанти можуть вдарити у будь-якій точці

На думку Черника, російські загарбники можуть вдарити новими силами у будь-якій точці. Адже є третє правило війни – прихований маневр.

У моєму розумінні, і ми, і вони – наближаємося до якогось зламного моменту у цій фазі боротьби. Як цей злам відбудеться? Чи зуміють росіяни розширити ще якийсь плацдарм? Чи ми зуміємо здійснити блискучий майнер, скажімо, як було по Харківській операції? Однак я дещо по-філософськи висловлюся – в егрегорі планети Земля зараз наростає цей потенційний вузол розв'язання,
– зауважив військовий експерт.

Почався вихід з цієї фази війни

Кирило Буданов заявив, що не бачить сенсу у мирних переговорах з Росією, й Україна не має іншого вибору, як повернути усі захоплені території. На думку Черника, окуповані території можна повернути лише силою, жодних дипломатичних шляхів не існує. Однак є складне питання – як відвоювати Донбас.

Річ у тім, що, наприклад, Крим у воєнному сенсі не так складно відбити. За словами полковника запасу, його можна "задушити". Для цього треба потопити Кримський міст та вантажні судна, які можуть довозити в Крим усе, що потрібно ворогу.

Якщо пробитися до Північного Приазов'я, "задушити" ракетами AGM-158 JASSM чи F-16 збивати все, що туди рухається, – не так уже і складно їх "додушити". Так можна дійти до старої лінії розмежування,
– сказав Черник.

Однак Маріуполь все одно тоді ще лишається під окупацією ворога. Водночас з Донбасом ще складніше.

"Це все – складні моменти, які потребують раціонального осмислення. Чи почався шлях виходу з цієї фази бойових дій? Я дуже коректно висловлююся: з цієї фази бойових дій точно почався. Це – так звана Швейцарія. Буде другий раунд на осінь. Рано чи пізно знайдуть формулу призупинення, 100%", – наголосив полковник запасу.

Він також додав, що повноцінно війна закінчиться тільки тоді, коли рухне Росія. Утім, це буде ще нескоро, але стовідсотково буде в осяжній історичній перспективі.

Які ще теми проаналізував Черник

  • Україна, імовірно, вдарила по Центру космічного зв'язку окупантів у Криму. Черник зауважив, що не слід забувати про російську систему ГЛОНАСС, яку вони розташували в космосі. Це коштовна техніка й через санкції росіянам дедалі важче її виготовляти.
  • Загарбники продовжують штурми Часового Яру Донецької області, але Сили оборони тримають вогневий контроль. Місто має стратегічну перевагу – це височина, яка має велику кількість водних перешкод. Щоб їх перейти ворогу треба зводити понтонні переправи, а це – гарна ціль для українських захисників.
  • Російські пропагандисти кидаються звинуваченнями у бік США через буцімто атаку ATACMS по Севастополю. Кремлю дуже вигідні ці закиди, адже це внутрішня консолідаційна пропаганда. У такий спосіб вони прагнуть об'єднати росіян навколо Владіміра Путіна.