Навіть якщо Росія наважиться на повномасштабне військове вторгнення, 45% опитаних планують залишитись в Україні і продовжити працювати. Ще 17% розглядають можливість переїзду до західних регіонів країни, а 10%, у випадку найгіршого сценарію, не виключає можливості виїзду за кордон. При цьому лише 7% вважають, що зовнішня агресія може призвести до повного закриття їхнього бізнесу.

Читайте також Річард Бренсон закликав світових бізнес-лідерів об'єднатись і відстояти суверенітет України

Деталі опитування

Чверть респондентів оцінюють події на східних кордонах як психологічну атаку через дезінформацію. Водночас більшість, а саме 67%, вважають, що Україна і міжнародна спільнота мають бути напоготові.

Так, 40% опитаних компаній уже мають план дій на випадок надзвичайної ситуації, ще 40% – розмірковують над ним, і ще 15% – поки не мають такого плану. При цьому респонденти скаржаться на складність підготовки до різних потенційних сценаріїв розвитку подій, з огляду на їхню велику кількість.

Більшість компаній, що вже створили "план Б" на випадок потенційного вторгнення, побудували його у межах трьох основних пріоритетів:

  • Безпека людей – співробітників, їхніх родин та клієнтів. Серед можливих дій – релокація, евакуація, інформування і підтримка.
  • Безпека активів – документів, даних, підтримка фінансової стабільності. Фізична охорона майна та обладнання або його релокація в інші регіони, посилення інформаційної безпеки, страхування.
  • Забезпечення життєздатності – безперервна діяльність бізнесу.

58% компаній планують зберегти свою існуючу команду попри будь-які сценарії, при цьому для 14% опитаних таке питання навіть не постає – вони продовжують наймати і розвивати людей. Разом з тим 14% зауважують, що їм доведеться звільнити певну кількість людей або ж відправити у неоплачувану відпустку, а 4% – можуть знизити зарплати.

Крім того, опитані назвали фактори, які стануть найважливішими для їхніх підприємств у випадку надзвичайної ситуації:

  • стабільна інфраструктура – телекомунікаційна, наземна, банківська (91% опитаних);
  • повна інформація від лідерів країн про всі події та безперервна комунікація (62%);
  • стабільна та злагоджена робота державних органів і служб (60%).

ЗСУ будуть битися до останньої краплі крові, – Залужний: дивіться відео