Відповідне звернення Європейська бізнес асоціація (EBA) надіслала на адресу прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, Мінекономіки і Мінагрополітики. Якщо держава не зможе ухвалити таке рішення, підприємці просять бодай відтермінувати впровадження держрегулювання до 1 березня 2022 року.

Читайте також Несолодкі часи: кондитерські компанії призупиняють виробництво – до чого тут ціни на газ

Бізнес не готовий до державного регулювання цін

Представники Європейської бізнес асоціації висловили занепокоєння, оскільки обмеження потребують адаптації внутрішніх процесів, а також внесення змін у договори з постачальниками, що гарантувало б безперервне забезпечення споживачів соціально значимими товарами.

Постанова Кабміну, за словами представників бізнесу, не передбачає перехідного періоду, щоб галузь могла повністю підготуватись до змін. В асоціації попередили, що це може спричинити тимчасове призупинення реалізації деяких продуктів, доки усі процеси роздрібної торгівлі і ціноутворення не будуть налагоджені.

Крім того, в EBA попросили про додаткові пояснення щодо визначення "оптово-відпускні ціни на товар", як правильно вираховувати рівень надбавки у 10%, а також конкретизувати перелік товарів, які підпадають під держрегулювання.

Зверніть увагу Ціна бензину різко зросла: яка вартість пального на АЗС

Нагадаємо, що раніше Кабмін оголосив про введення державного регулювання цін на низку соціально значимих товарів. До списку потрапили 30 позицій, у тому числі борошно, батон, яловичина, свинина, олія соняшникова, цукор, морква, картопля тощо. Граничний рівень надбавки на ці та інші товари не може перевищувати 10% під час дії карантину.

Що відомо про "спецкарти" в Україні: дивіться відео