Рішення Tesla відкрити шоурум у конфліктному регіоні КНР спричинило шквал критики. Зазначається, що там використовують примусову працю представників уйгурського народу та інших мусульманських меншин.

Читайте також "Ні про що": Ілон Маск відреагував на звинувачення у монополізації космосу

Представництво Tesla у конфліктному регіоні КНР

Американський виробник електрокарів 31 грудня заявив у своєму офіційному акаунті у Weibo про відкриття автосалону у регіональній столиці Сіньцзяну, Урумчі.

В останній день 2021 року ми зустрічаємось у Сіньцзяні. У 2022 році давайте разом відправимо Сіньцзян в електричну подорож,
– йдеться у дописі Tesla.

Tesla, що має безліч шанувальників у Китаї, швидко розвиває бізнес у цій країні. Проте, відкривши представництво у конфліктному регіоні, отримала репутаційні втрати. З ними зіткнулися й інші американські компанії, зокрема Walmart та Intel, пише The Wall Street Journal.

Рада з американсько-ісламських відносин, найбільша правозахисна організація США з питань мусульман, розкритикувала рішення Tesla відкрити автосалон у Сіньцзяні, заявивши, що компанія таким чином "підтримує геноцид уйгурів".

Ілон Маск повинен негайно закрити виставковий центр Tesla у Сіньцзяні,
– заявила організація на своїй сторінці у твітері.

Схожу критику висловили також Торговельна група США, Альянс американських виробників та сенатор Марко Рубіо. Додамо, що через тиск влади Китаю на уйгурів, США та декілька інших країн планують дипломатичний бойкот зимових Олімпійських ігор у Пекіні.

Найпопулярніші міфи про електрокари: дивіться відео