Як влучно написав активіст Сергій Стерненко, вся країна втратила не просто героя, а громадянина, який міг і змінював усю країну на краще.

Важливо На війні загинув відомий активіст Роман Ратушний

Активіст, патріот, герой

Роман Ратушний народився 5 липня 1997 року в Києві. Він був сином:

  • письменниці, журналістки Світлани Поваляєвої,
  • журналіста, активіста руху "Збережи старий Київ" Тараса Ратушного.

Сам Роман також мав активну громадянську позицію. Він відомий боротьбою за збереження Протасового Яру в Києві. Чоловік брав активну участь у Євромайдані, разом з іншими студентами постраждав від атаки "Беркута" у ніч на 30 листопада 2013 року.

У 2018 році Ратушний очолив ініціативу "Захистимо Протасів Яр", а у 2019-му – однойменну громадську організацію, що була націлена на збереження зеленої зони у Протасовому Яру в центрі Києва та недопущення забудови.

Роману неодноразово погрожували фізичною розправою. Активіст був змушений переховуватися. Зрештою наміри забудовника звести на схилі три 40-поверхівки були зірвані. У березні 2021 року Роман був неправомірно арештований після акції протесту під Офісом Президента на підтримку Сергія Стерненка.

Роман Ратушний був справжнім громадянином і борцем. Попри молодий вік, він зробив дуже багато для рідного міста і громади, поклав своє життя за волю країни та за кожного з нас.

Бойовий шлях

Після повномасштабного вторгнення росіян Ратушний добровольцем долучився до лав Сил оборони України, створив підрозділ "Протасового Яру". Він спершу захищав Київ, згодом діяв на Сумщині, брав участь у деокупації населених пунктів області.


Роман з побратимом / Фото з твіттеру Романа Ратушного

А з початку квітня Ратушний воював у Харківській області, зокрема в Ізюмському районі, у розвідувальному взводі 2 мотопіхотного батальйону 93 окремої механізованої бригади ЗСУ "Холодний Яр".

Відомо, що активіст і український захисник загинув 9 червня на Ізюмському напрямку на Харківщині. Батько Романа Тарас Ратушний розповів, що доповідь про обставини смерті суперечлива.

Я зараз не можу ні говорити, ні писати… Коли Рома не повернувся з бойового виходу, я не вірив у його загибель. Доповідь про обставини – суперечлива, шпилька на карті – у ворожому тилу, на місці бою – засідка. Пробитись до нього не могли, тим часом документи сина майоріли у ворожих пабліках,
– сказав батько українського героя.

Він також подякував усім, хто щось чув про місце, де загинув Роман, але все розумів і тримав режим тиші, а також рішуче зупиняв тих, хто не розумів.

"Всі ви насправді зробили чудо. Цим чудом наші забрали Рому, і тепер він повертається до Києва", – підсумував Тарас Ратушний.

Карта для допомоги (мати):
4149 6090 1265 5017 (Поваляєва Світлана Вадимівна).

Спогади про Романа

Активіст Сергій Стерненко констатував, що війна забирає кращих з нас.

Рома Ратушний, друже, нам дуже тебе не вистачатиме. Не вистачатиме Україні. Ті виродки, що тебе вбили, палатимуть у пеклі. Усі. І кращим пам'ятником тобі стане наша подальша боротьба. Боротьба за Україну, під час захисту якої ти загинув,
– написав Стерненко.

Він пообіцяв помститися та зробити усе, щоб Роману на небі не було соромно за нас.


Сергій Стерненко з Романом Ратушним / Фото з телеграму Стерненка

"Ромчик був кращим із нас, відчайдухом, який завжди був першим у будь-якому бою і ніколи не проявляв страху. Так сталося, що в його останньому бою, він був у розвіддозорі в складі бойової групи й загинув під час виконання бойового завдання", – мовиться у дописі на фейсбук-сторінці "Захистимо Протасів Яр".

Побратими Романа з громадської організації SaveProtas заявили, що продовжуватимуть його справу.

Редакція 24 каналу висловлює щирі співчуття рідним та близьким загиблого героя. Пам'ятаймо та будьмо гідними його жертви.

Днями на війні загинув відомий військовий кореспондент Олексій Чубашев: дивіться відео