У другому турі за пост президента країни змагаються колишній прем’єр-міністр Андрей Бабіш та генерал НАТО у відставці Петр Павел. І станом на 22:00 опрацьовані 100% голосів виборців.

Варте уваги Генерал НАТО, головний ліберал та проукраїнський політик: що відомо про нового президента Чехії

Перемагає Петр Павел

За офіційними результатами голосування відставний генерал НАТО Перт Павел отримав 58,32% або 3,36 мільйона голосів. Суперник новообраного президента Андрій Бабіш отримав 41,67% або ж 2,4 мільйона голосів.


Результати виборів у Чехії / Скриншот

За Петра Павела до того ж проголосували у більшості регіонів Чехії. Натомість більшість голосів за Андрея Бабіша віддали лише у трьох округах держави.


Голосування у Чехії / Скриншот Novinky

Цікаво, що на пресконференції, коли тільки були відомі проміжні результати голосування, прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала уже привітав Петра Павла із перемогою на президентських виборах.

Привітав з перемогою Петра Павела й президент України Володимир Зеленський. Він підкреслив, що цінує його підтримку України, а також зазначив, що буде "радий тісній особистій співпраці на благо народів України та Чехії та в інтересах об'єднаної Європи".

Яку позицію мають кандидати щодо України

Українцям цікаві вибори у країнах-партнерах, зокрема, й тому, що важливе розуміння подальшої підтримки нашої держави. Так, відомо, що Петр Павел рішуче виступив за подальшу військову допомогу Україні проти вторгнення Росії. Натомість ж Бабіш мав тісні зв’язки з угорським президентом Віктором Орбаном, який відомий скандальними заявами щодо України.

Також Бабіш побоюється, що війна в Україні може поширитися на Центральну Європу, а тому говорить про "посередництво" у переговорах між Росією та Україною.