Однак ця зустріч буде першою для команд у рамках фінальної частини чемпіонату Європи з футболу. 24 Канал розповідає історію протистояння Франція – Польща, яка є дуже насиченою та результативною.

Добрі знайомі

Загалом ці європейські збірні зустрічались між собою аж 17 разів. У 9-ти поєдинках перемогу святкували французькі футболісти. Натомість цей показник поляків значно скромніший – лише 3 звитяги. Ще 5 матчів команди зводили внічию.

Востаннє Франція грала проти Польщі ще у 2022-му році на чемпіонаті світу у Катарі.

Товариський матч (1938/1939)

Перший матч в історії протистояння Франція – Польща датований аж 1939-м роком. Тоді французи та поляки провели першу в історію їх зустрічей товариську гру, у якій "Ле Бле" здобули розгромну перемогу з рахунком 4:0.

Цей історичний матч відбувся на "Парк де Пренс", який є домашньою ареною паризького ПСЖ. За тією грою із трибун спостерігало 35 тисяч уболівальників.

Товариський матч (1960/1961)

Вдруге Франція зустрілась із Польщею аж через 21 рік – у 1960-му. Тепер вже поляки були господарями товариського поєдинку на "ПГЕ Арена-Гданськ".

Голи на 43-й та 65-й хвилинах зробили комфортну перевагу польської збірної у рахунку 2:0 (Мар'ян Норковський та Еугеніуш Фабер). Однак господарям поля не вдалось втримати переможний рахунок у грі. Наприкінці матчу Ролан Гільяс і Мар'ян Виснєський врятували Францію від виїзної поразки 2:2. Цікаво, що другий м'яч "Ле Бле" забив футболіст, який мав польське коріння).

Товариський поєдинок (1961/1962)

Далі зустрічі футбольних збірних Франції та Польщі не були рідкістю. Вже у наступному сезоні ці національні команди знову зіграли товариську гру. Але цього разу знову на французькому "Парк де Пренс".

Вже у середині першого тайму французи завдяки результативному удару Ектора Де Бургоня повели у рахунку 1:0. До перерви гості із Польщі не лише зрівняли цифри на табло, а й вийшли уперед 1:2.

У другій 45-хвилинці підопічні Рішарда Концевича забили втретє та встановили остаточний рахунок матчу 1:3. Це була перша перемога поляків над французькою збірною.

Кваліфікації Євро (1966/1967)

У сезоні-1966/1967 Франція та Польща двічі зіграли у груповому раунді кваліфікації чемпіонату Європи. Збірні потрапили в один квартет "7" до Бельгії та Люксембургу.

Цих два матчі закінчились перемогою французької збірної. У першому поєдинку французи вирвали 3 очки завдяки голу на 85-й хвилині 2:1. А от вже у другій грі "Ле Бле" значно легше впорався із цим суперником 1:4.

Товариський матч (1974/1975)

7 вересня 1974-го року ці збірні знову зіграли між собою. Втретє поспіль французи оформили перемогу над поляками. Два голи у першому таймі гарантували Франції перемогу з рахунком 0:2.

Товариський матч (1975/1976)

Через два роки Франція знову собі нагадала, як це перемагали поляків. Результативні удари Патріка Ревеллі та Робера Пентена принесли перемогу французькій збірній із ідентичним рахунком 2:0.

Чемпіонат світу (1982)

У 1982-му році ці збірні Європи вперше зіграли між собою на топовому футбольному турнірі. Це сталось на Мундіалі в Іспанії. Щоправда, відбулась зустріч лише у матчі за 3-тє місце. У рамках групового раунду Польща виграла свою групу "1", а Франція стала другою у квартеті "4". "Ле Бле" поступились Англії.

У другому етапі, коли збірні поділили на чотири групи по три команди, Польща та Франція стали першими у своїх квартетах.

Однак вже у плей-оф шлях обох команди на ЧС-1982 закінчився. Поляки в основний час програли Італії 0:2, а французи поступились у серії пенальті Німеччині (3:3, по пен. 5:4).

У матчі за бронзові медалі перемогу несподівано здобули поляки 3:2. Хоча саме французька збірна першою розмочила нулі на табло 0:1. Однак ударна 6-хвилинка Польщі перевернула хід матчу із ніг на голову – 3:1. На 72-й хвилині Ален Курьоль скоротив відставання французів до одного м'яча 3:2, який став останнім у грі.

Товариський матч (1982/1983)

Ще у тому ж році ці європейські національні команди провели між собою товариську гру. Хоч вона і мала товариський характер, але французи були по-спортивному злі через поразку у матчі на Мундіалі.

Однак і цього разу не обійшлось без перемоги поляків, які знищили суперника з рахунком 0:4.Сталось це ще й на полі у опонента у Франції.

Товариський поєдинок (1990/1991)

Після цих фіаско французи вже довго не хотіли грати зі своїм кривдником. Їх наступна зустріч відбулась лише через 8 років. І знову на паризькому "Парк де Пренс". Цього разу жодній із команд не вдалось перемогти. А фінальний свисток зафіксував "суху" мирову 0:0.

Ця нічия була позитивним результатом для Франції, якій вдалось перервати переможну серію поляків в очних матчах.

Товариський матч (1991/1992)

Вже у наступному році відбулось вже 11-те очне протистояння між цими збірними. Вже на старті матчу Ян Урбан вивів Польщу уперед 1:0. Що неабияк розлютило суперника, який, аж ніяк, не хотів знову програвати.

Під завісу тайму голи Франка Созе та Жана-П'єра Папена вивели "Ле Бле" вже уперед 1:2. У другій 45-хвилинці м'яч ще тричі влітав у польські ворота. У підсумку – 1:5 на користь Франції.

Цікаво, що поляки раніше могли виходити уперед. Але на 5-й хвилині Рішард Тарасевич не реалізував пенальті. 11-метровий потягнув французький воротар Бруно Мартіні. Це був вже перший тривожний дзвіночок для господарів поля.

Кваліфікація Євро (1994/1995)

У сезоні-1994/1995 ці збірні вдруге зіграли між собою у кваліфікації чемпіонату Європи. В обидвох поєдинках була зафіксована нічия. У першому матчі жодній зі збірних не вдалось забити бодай гол, який би приніс перемогу, а так нулі на табло.

Відзначимо, що із 50-ї хвилини Франція грала у меншості після вилучення Крістіана Карамбе.

А от у другому матчі команди обмінялись голами, але знову не визначили сильнішу 1:1. Хоча саме поляки були ближчими до трьох очок. Лише на 87-й хвилині Юрій Джоркаєфф зрівняв рахунок на табло після чудового виконання штрафного.

Товариська гра (1999/2000)

Зінедін Зідан / Фото Getty Images

У 2000-му Франція та Польща знову зустрілись на одному футбольному полі у товариському матчі. Той матч на "Парк де Пренс" закінчився мінімальною перемогою підопічних Роже Лемера 1:0. Єдиний та переможний гол у складі "Ле Бле" забив наприкінці зустрічі Зінедін Зідан.

Товариський матч (2004/2005)

Восени 2004-го ці провели черговий товариський поєдинок. Цього разу голів обидва колективи не забивали, тому фінальний свисток зафіксував нульову нічию. Заповнений "Парк де Пренс" побачив цілу гору замін та жовтих карток, але не результативні удари.

Товариський поєдинок (2010/2011)

Роберт Левандовський / Фото Getty Images

9 червня 2011-го року Франція та Польща зіграли свій поки що останній товариський матч. Зустріч відбулась на Стадіоні "Війська Польського" у Варшаві.

Гості із Франції здобули мінімальну перемогу 0:1, яку їй приніс автогол польського захисника Томаша Йодловеця. Єдиний м'яч у цій грі був забитий вже на 12-й хвилині матчу. Войцех Щенсни не врятував.

Чемпіонат світу (2022)

Востаннє ці європейські збірні грали між собою на Мундіалі у Катарі. Було це два роки тому. Тоді національні команди зустрілись в 1/8 фіналу ЧС з футболу. Перша частина матчу закінчилась мінімальною перемогою Франції 1:0. Єдиний гол у перші 45 хвилин під завісу тайму забив Жиру.

Олів'є Жиру / Фото Getty Images

У середині другого тайму Мбаппе подвоїв перевагу "Ле Бле". А вже у компенсований до поєдинку час обидві команди обмінялись голами. Спершу Мбаппе оформив дубль, довівши рахунок до розгромного 3:0, а вже через 8 хвилин Левандовський забив гол престижу збірної Польщі. Фінальний свисток зафіксував впевнену звитягу французів, яких досі очолює Дешам – 3:1.

Євро (2024)

Вже 25 червня збірні Франції та Польщі зіграють у рамках останнього третього туру групового раунду турніру у Німеччині. Підопічні Дешама йдуть на другому місці у групі "D", поступаючись Нідерландам. Хоча в активі обох збірних по 4 бали.

Мбаппе та Дешам / Фото Getty Images

Третьою йде Австрія (3 пункти). Польща ж зазнала двох поразок та замикає квартет (0 очок).

Зверніть увагу, що протистояння Франція – Польща розпочнеться о 19:00 (за київським часом). Поєдинок відбудеться на "Сігнал Ідуна Парк" у Дортмунді. Матч розсудить італійський арбітр Марко Гваді.