У другому турі команди не були такі щедрі на переможні результати. Натомість було зафіксовано аж шість мирових. Лише в одній грі не було забитих м'ячів. Мова йде про "сухий" поєдинок між Нідерландами та Францією. 24 Канал підбиває підсумки другого туру чемпіонату Європи у Німеччині.

Цікаво Зірковий партнер Луніна, діамант "бундестім" і три "леви": рейтинг найдорожчих гравців Євро-2024

Група А

Німеччина – Угорщина 2:0

У той же день свій матч другого туру провела господарка турніру, яка зустрічалась із Угорщиною. Команда Юліана Нагельсманна вже на 22-й хвилині першого тайму повела у рахунку 1:0. Голом відзначився Мусіала.

Під завісу тайму м'яч таки побував у володіннях Ноєра, але взяття воріт було скасоване через офсайд у Шаллая.

У середині другої 45-хвилинки Гюндоган подвоїв перевагу німецької збірної. Тим самим, встановивши остаточний рахунок зустрічі 2:0. "Бундестім" здобув другу перемогу поспіль та став першою збірною, яка гарантувала собі місце у плей-оф домашнього чемпіонату Європи.

Відеоогляд матчу Німеччина – Угорщина

Шотландія – Швейцарія 1:1

У другому матчі квартету "А" Шотландія зіграла проти Швейцарії. У першому таймі збірні обмінялись результативними ударами. На гол Мактомінея, "червоні хрести" відповіли розкішним м'ячем Шакірі. У перші 45 хвилин м'яч ще одного разу побував у володіннях господарів матчу, але гол Ндоє не був зарахований через офсайд.

В останні 10 хвилин матчу швейцарці ще раз забили. Але знову цей гол не був зарахований через офсайд. Прикрість для Емболо. Команди поділили очки в очній зустрічі.

Хорватія – Албанія 2:2

Другий тур Євро-2024 відкрило протистояння Хорватії та Албанії. Вже на старті матчу албанці шокували не лише суперника, а й усіх уболівальників, які стежили за цією грою. На 11-й хвилині Лачі вивів албанську збірну уперед 0:1. Перевага гостей протрималась до екватора другого тайму, коли Крамарич повернув "шашкових" у гру 1:1.

Через дві хвилини вже албанці зробили щедрий подарунок супернику у вигляді автогола Г'язули. Здавалось, що хорвати здобудуть свою дебютну перемогу на Євро-2024, але не судилось. На п'ятій компенсованій до матчу хвилині все той же Г'язула реабілітувався перед командою, врятувавши для албанців один бал. Фінальний свисток зафіксував бойову нічию з рахунком 2:2.

Відеоогляд матчу Хорватія – Албанія

Іспанія – Італія 1:0

Інший поєдинок групи мав статус одного із центральних матчів усього Євро-2024. Однак у грі було забито лише один гол, а точніше автогол. Вже із перших хвилин зустрічі Іспанія взяла під свій контроль м'яч, постійно створювавши гостроту біля воріт Доннарумми. Джанлуїджі у цій грі став справжнім героєм Італією, попри пропущений гол.

До теми Матч вартий фіналу: прикрий автогол Італії подарував Іспанії перемогу та вихід у плей-оф Євро

Єдиний результативний удар у грі відбувся на 55-й хвилині, коли Калафіорі курйозно зрізав м'яч у власні ворота. Хоча "Фурія Роха" мала цілу гру моментів, жоден із яких не реалізувала.

Іспанська збірна мінімально обіграла чинних чемпіонів Європи 1:0. Ця звитяга дозволила іспанцям достроково вийти у плей-оф Євро-2024 з футболу.

Словенія – Сербія 1:1

У групі "С" команди наче в унісон розписали мирові із однаковим рахунком 1:1. Це був улюблений результат цього квартету у другому турі.

Перший тайм матчу Словенія – Сербія минув без голів. Єдина дія, яка була внесена у протокол, стала жовта картка Младеновича.

Першого голу у поєдинку довелось чекати довгі 69 хвилин, коли Корнічнік вивів словенців уперед 1:0. Господарі змогли дотримати мінімальну перемогу у рахунку в основний час матчу. Але загубили звитягу у компенсований час, коли на 90+5 хвилині Йович врятував Сербію від поразки.

Відеоогляд гри Словенія – Сербія

Данія – Англія 1:1

А от в іншому матчі групи "С", який відбувся теж 20 червня, Данія та Англія обмінялись голами ще у перші 45 хвилин. Спершу Кейн на 18-й хвилині вивів "трьох левів", яких вважали перед грою фаворитами протистояння, уперед 0:1.

Однак ще до перерви Юльманн після передачі Крістіансена зрівняв рахунок у поєдинку 1:1. Саме такий рахунок зберігся до фінального свистка. Данці зруйнували усі сподівання англійської збірної на максимальний результат у груповому раунді Євро.

Польща – Австрія 1:3

Обидва матчі групи "D" відбулись 21 червня. У першому поєдинку поляки зіграли проти суперника з Австрії. Гостям вдалось швидко повести у рахунку. На 9-й хвилині Траунер розмочив нулі на табло стадіону "Олімпійського" у Берліні.

Однак радість австрійських футболістів та уболівальників тривала рівно 21 хвилину, коли Пйонтек повернув надії на позитивний результат для поляків.

Але це вже, що було із позитивного для польської збірної. На 66-й хвилині Баумгартнер вдруге у поєдинку вивів австрійців уперед 1:2, а на 78-й хвилині Арнаутович добив поляків, забивши третій гол у ворота Щенсни– 1:3.

Польща зазнала другої поразки поспіль на Євро-2024 та достроково у думках вже попрощалась із турніром. Попереду у поляків лише гра проти Франції, яка для них вже немає важливого значення. Жаль, Роберта Левандовського.

Відеоогляд поєдинку Польща – Австрія

Нідерланди – Франція 0:0

Перша нульова нічия на Євро-2024 була зафіксована саме у цьому протистоянні на "Ред Булл Арена" у Лейпцигу. Майкл Олівер показав одну жовтку картку, а м'яч на 69-й хвилині таки одного разу побував у воротах французів. Але гол Сімонса був скасований через офсайд.

Команди на обох завдали аж 24 удари. Франція вдвічі більше пробивала, аніж "помаранчеві" – 16 проти 8-ми у господарів матчу. Щоправда, у рамку воріт більше влучали підопічні Кумана – 4 проти 3-х у "Ле Бле". Показник очікуваних голів (хG) у Франції був 1,33. Це означає, що команда навіть без Мбаппе награла бодай на один м'яч.

Словаччина – Україна 1:2

21 червня збірна України з футболу провела надважливий матч проти Словаччини. Команда Сергія Реброва потрібно було реабілітуватися після провальної поразки від Румунії 0:3. Однак зробити це було вкрай складно, адже "синьо-жовтим" протистояла Словаччина, яка у першому турі сенсаційно обіграла фаворитку квартету Бельгію 1:0.

Варте уваги Матч імені Шапаренка: Україна у вольовому стилі перемогла Словаччину на Євро-2024

Вже на 17-й хвилині словаки вийшли уперед. Шранц забив свій другий гол на Євро-2024 після помилки Зінченка. До цього взяття воріт Трубін вже декілька разів рятував українські володіння. На перерву команди пішли за мінімальною переваги на табло Словаччини.

Перерва пішла на користь українцям, які на 54-й хвилині зустрічі зрівняли цифри на табло у Дюссельдорфі. Шапаренко після передачі Зінченка повернув "синьо-жовтих" у боротьбу за перемогу у цьому матчі та плей-оф турніру.

На 80-й хвилині Яремчук після асисту Шапаренка приніс Україні перемогу над словаками 1:2. Ребров вгадав із заміною, коли випустив Романа замість Артема Довбика.

Відеоогляд матчу Словаччина – Україна

Бельгія – Румунія 2:0

Другий матч цього квартету закінчив програму другого туру Євро-2024. Пізно ввечері 22 червня бельгійці зустрічались із румунами. Вже на 2-й хвилині Тілеманс вивів господарів уперед 1:0. На 63-й хвилині Лукаку подвоїв перевагу Бельгії, але зробив це із офсайда. Це вже третій скасований гол Ромелу на цьому чемпіонаті Європи.

Натомість за усіма футбольними правилами вдалось забити Де Брюйне після передачі Кастельса. Бельгія здобула свою дебютну перемогу на Євро-2024, яка вивела її одразу із четвертого на друге місце у таблиці.

Грузія – Чехія 1:1

Обидва матчі групи "F" відбулись 22 червня. У першому із них Грузія зіграла проти Чехії. Це було протистояння двох команд, які ще не набирали жодного балу на Євро-2024.

У перші 45 хвилин було забито лише один гол. На 45+4 хвилині Мікаутадзе реалізував 11-метровий, вивівши грузинів уперед 1:0. Хоча до цього м'яч вже побував у володіннях Грузії. Однак гол Гложека не був зарахований через гру рукою.

На 59-й хвилині чехи забили вдруге. Цього разу за усіма правилами. Результативний удар у свій актив записав Шик. Цей гол встановив фінальний результат поєдинку 1:1.

Відеоогляд матчу Грузія – Чехія

Туреччина – Португалія 0:3

Вже у першому таймі португальська збірна майже гарантувала собі перемогу у цій грі. Станом на 28-му хвилину рахунок у матчі був вже 0:2 на користь гостей. Спершу Сілва вивів португальців уперед, а вже через сім хвилин Акайдин оформив автогол у свої ворота, подвоївши перевагу суперника.

По ходу другого тайму Фернандеш добив Туреччину, довівши рахунок до розгромного 0:3. Відзначимо, що гольовий асист у свій актив записав Кріштіану Роналду, який поки що на цьому Євро ще не забивав.

Ця звитяга дозволила Роналду та компанії достроково пробитись у плей-оф чемпіонату Європи-2024 у Німеччині.

Відеоогляд зустрічі Туреччина – Португалія

Турнірна таблиця групи F

1. Португалія 2 2 0 0 5 1 6
2. Туреччина 2 1 0 1 3 4 3
3. Чехія 2 0 1 1 2 3 1
4. Грузія 2 0 1 1 2 4 1

Вже 23 червня стартує третій тур, який закінчить розіграш групового етапу на Євро-2024 з футболу. У цей день заплановані два поєдинки: Швейцарія зіграє із Німеччиною, а Шотландія зустрінеться із аутсайдеркою групи "А" Угорщиною. Обидва матчі розпочнуться о 22:00 (за київським часом).