Позицію України пояснив Сергій Никифоров, речник глави держави. Він зазначив, що представників України не буде у Гомелі.

Читайте також Падіння Путіна неминуче, – Піонтковський про війну Росії проти України

Кремль вимагає, щоб ЗСУ склали зброю

За словами Никифорова, спочатку такий формат справді обговорювався. Але в останній момент російські перемовники висунули вимогу, що українська армія повинна спершу скласти зброю. На це негайно отримали пропозицію вирушити за "русским военным кораблем", підкреслив посадовець.

Тому їхні заяви і рішення, попри все, демонстративно їхати до Гомеля – це лише інформацій тиск та спроба перекласти відповідальність за зрив на Україну,
– підкреслив речник Зеленського.

Посадовець наголосив, що Україна готова до перемовин, але не готова вислуховувати будь-які попередні умови, зокрема – і щодо місця проведення.

Никифоров про питання безпеки

"Ми не можемо їхати до Білорусі, з території якої до наших міст прямують літаки та ракети. Так само у питаннях безпеки нашої делегації ми вимушені були б покладатися на гарантії сторони, яка приймає. З огляду на попередні події такі гарантії вартують дуже мало", – пояснив Никифоров.

З огляду на це, позиція України залишається незмінною. Наша делегація готові до зустрічі у будь-якому нейтральному місці. "Ми й надалі запрошуємо Росію якнайшвидше сісти за стіл переговорів і вберегти життя своїх військових. Кожен день зволікання вартуватиме їй непоправних людських та економічних втрат", – він.

Підписуйтесь на телеграм 24 каналу, щоб оперативно дізнаватися важливі новини.