"Як кажуть впливові закордонні експерти, в тому числі Бжезинський, тільки божевільний може почати ядерну війну в Європі. У мене є деякі сумніви щодо того, чи можуть росіяни застосувати ядерну зброю. Але — якщо вони вдадуться до цього, то ядерну зброю вони використають тільки на території України", — розповів експерт з проблем міжнародної безпеки Євген Жеребецький "Главреду".

На думку політолога, ЄС не сприймає українців як повноцінних учасників переговорів — у такому випадку для Росії була б вищою ціна порушення мінських домовленостей.

Європа думає про нас, як про Ефіопію чи Сомалі. Адже подивіться, мінські домовленості підписані, але росіяни продовжують стріляти з танків і гармат, а реакції — жодної. Цинізм Європи та США просто вражають! Але ж вони погрожували, що якщо тільки Росія порушить перемир'я, вони відразу ж введуть санкції,
— нагадав він.

Читайте також: Путін підставив пропагандистів з РФ, — американський журналіст

Жеребецький не виключає, що з таким зволіканням Євросоюзу зі санкціями "росіяни можуть продовжувати діяти по-своєму, і теоретично справа може зайти дуже далеко — вони цілком можуть скинути на територію України тактичну ядерну ракету або бомбу".

При цьому, на думку експерта, самому ЄС російська ядерна зброя не становить загрози.

"...Якщо Росія бабахне по Україні з якоїсь тактичної ракети, щоб деморалізувати і налякати людей, то навіть не знаю, якою буде реакція європейців. Тому що те, що робить ЄС і наші найближчі сусіди, не кажучи вже про греків, викликає не просто обурення, а стійку відразу", — зізнався Жеребецький.

До слова, російсько-терористичні війська продовжують нарощувати боєздатність майже по всій окупованій території Донбасу.