Про це повідомляє в моніторингу новин українських телеканалів проект "Детектор медіа".
Як зазначено в моніторингу, з середини серпня програма "Подробиці" регулярно присвячує свої сюжети Дмитру Буту – заступнику голови головного слідчого управління Нацполіціі, який веде справу про покупку акцій каналу його нинішніми власниками.
Що вийшов 16 листопада сюжет автори моніторингу назвали ознакою того, що каналу "вже байдуже, що показувати в ефірі".
"Інтер" цитував публікацію Володимира Бойка, журналіста видання "Резонанс". Дмитру Буту пан Бойко і "Подробности" приписали керівництво "всім тіньовим бізнесом південного потоку", а також "кришування конвертаційних центрів". Отримані таким чином гроші чиновник нібито "розподіляє між соратниками і покровителями в МВС, ГПУ і СБУ". Ніяких доказів правдивості інформації або її перевірки "Подробицями" не наводиться, а сам сюжет начитує безіменний кореспондент", – йдеться в звіті "Детектора медіа".
Автори моніторингу також вказують, що "спільники" Бута в сюжеті проілюстровані фотографіями зовсім інших людей.
"Після подібних сюжетів виникає враження, ніби журналісти" Подробиць "за три місяці освітлення [цієї теми] або втомилися, або розучилися робити тонкі і ефективні маніпулятивні матеріали. Раніше, готуючи "замовні" сюжети, кореспонденти опитували різних експертів, цитували відразу кілька "зливних бачків", виїжджали на місця. Тепер же вони фактично займаються рерайтом: знаходять в інтернеті чужі розслідування про своїх ворогів і зачитують їх видозмінений текст на тлі скріншотів. В кінці - короткий переказ всіх попередніх сюжетів. Таким чином, "Подробиці" беруть не якістю, а просто кількістю негативної інформації", – йдеться в моніторингу.
За результатами моніторингу теленовин за період 13-19 листопада, "Інтер" потрапив в трійку каналів-лідерів порушників журналістських стандартів.
"Детектор медіа" – аналітичний центр, створений в 2016 році з метою моніторингу дотримання українськими ЗМІ журналістських стандартів, вдосконалення законодавства в сфері інформації та підвищення професійного рівня журналістів. "Детектор медіа" є правонаступником організації "Телекритика", яка працювала під цією назвою з 2001 року.