З цими вимогами двірники прийшли на сесію міськради Чернівців, однак перед входом до ратуші на них вже чекали правоохоронці.

Важливо У Чернівцях спалахнула пожежа на меблевій фабриці: відео з місця події

Депутати трьох фракцій намагалися провести декількох двірників до сесійної зали. Через це і виник конфлікт з правоохоронцями та навіть сталася штовханина. Двірників підтримують представники:

  • "Команди Михайлішина",
  • "Рідного міста",
  • "Народного контролю".

Сесію міськради Чернівців заблокували

Вже вдруге депутати не можуть розпочати засідання Чернівецької міськради через протести двірників. Раніше депутати опозиції виривали шнури з комп’ютерів та відбирали картки в інших депутатів.

Обранці трьох вищеперерахованих фракцій не дозволяли розпочати сесію міськради, поки до сесійної зали не пустять двірників "Порядку в домі 11".

Під ратушею чергують правоохоронці
Під ратушею чергують правоохоронці / Фото "Суспільного"

Зрештою, 5 представників від "Порядку в домі 11" таки потрапили до сесійної зали, але засідання станом на 10:30 ще не почалося. Тим часом більшість двірників залишаються на вулиці. Із собою вони принесли плакати з написами: "Хочемо працювати!".

Як розповів начальник відділу охорони громадського порядку Сергій Антонюк, правоохоронці прийшли на сесію, бо 23 вересня засідання було зірване. Також поліція отримала скарги від депутатів про побиття.

Деталі конфлікту

  • Кілька десятків двірників вимагають не розривати договір щодо прибирання вулиць в місті з компанією "Порядок в домі 11".
  • Двірник приватної фірми Віктор Горянов сказав, що якщо міська рада розірве договір з фірмою, він залишиться без роботи. Тому разом з іншими прийшов на сесію.
  • 17 вересня стало відомо, що департамент інфраструктури в односторонньому порядку планує розірвати договір з прибирання вулиць та накласти штраф на "Порядок в домі-11".
  • Пов'язували це з неналежним прибиранням вулиць міста, що є порушенням договору.