Фурса повідомив, що співпраця між Україною та МВФ продовжується, але говорити про нову програму можна буде тільки тоді, коли наша країна доведе, що не перетинатиме "червоні лінії".

Цікаво! У МВФ заговорили про новий кредит для України

Під "червоними лініями" мається на увазі два питання:

1. Недопущення будь-яких компромісів з олігархом Ігорем Коломойським.

2. Незалежність Національного банку України.

Поки вони бачать загрози того, що Україна може перейти ці "червоні лінії", вони не будуть відновлювати співпрацю,
– зауважив Фурса.

Щодо нещодавнього скандалу у США за участь Дональда Трампа та Володимира Зеленського експерт заявив, що це ніяк не повпливає на наміри МВФ.

Що відомо про скандал у США?Під час телефонної розмови Дональд Трамп нібито пообіцяв Володимиру Зеленському, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma. До цього причетний син головного опонента Трампа на президентських виборах Джо Байдена, Гантер Байден. Розслідування справи може негативно вплинути на рейтинг суперника Трампа, що вважають втручанням у президентські перегони.

Через телефонний скандал спікер Палати представників Ненсі Пелосі оголосила про початок формальної процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

Якщо ж Україна не отримає черговий транш від МВФ, то "все буде дуже погано", заявив Сергій. Він нагадав, що цей транш нам потрібен для того, аби без проблем пройти наступний рік, коли в Україні буде пікове навантаження по зовнішньому боргу.

Для того, щоб ми змогли рефінансувати, тобто вийти на ринки й залучити гроші, або ж взяти гроші у Євросоюзу чи Світового банку, у нас має діяти програма МВФ. Інвестори розглядають МВФ як якір,
– пояснив економічний експерт.

Також він додав, що без інвесторів Україну чекатиме девальвація та дефолт.

Дивіться відео про те, як саме працюють транші МВФ: