ГПУ – злочинне угрупування

Власенко: правоохоронним органам потрібно якісніше виконувати свої функції. Пройшло вже півтора року після революції гідності, а всі ті запити через які люди вийшли на Майдан, на сьогодні вони їх не отримали.

Волох: якщо подивитись списки справ, які не розслідуються взагалі ГПУ зокрема, то їх маса.

Власенко: останні події навколо Клюєва є характеристикою того, що відбувається в усій системі, не лише правоохоронній. В судах нічого не змінилося з часів Януковича, хіба, що в судах не існує політично-замовних справ.

Судова система

Власенко: на очах у всієї країни судді Конституційного суду України приймали рішення всупереч попереднім рішенням цього суду, вигадували якісь неіснуючі юридичні поняття, щоб розширити та зацементувати владу від Віктора Януковича. Вони це робили свавільно, брутально.

Волох: ГПУ не зробила нічогісінько за більше, ніж рік. Вони навіть не допитували суддів.

Власенко: я би хотів отримати публічний звіт і ГПУ, і МВС, і СБУ про те, що було зроблено за останні півтора роки. Будь-який правоохоронний орган може розповідати, що він зробив багато, що знайшов злочинця.

Звільнення Наливайченка

Волох: всі правоохоронні органи у всіх своїх слідствах, якщо там є серйозні справи, нічого не роблять без того, щоби зайти і отримати дозвіл в Адміністрації Президента. Це порушення правил гри. Наливайченко, оскільки він йде, може дозволити собі порушити ці правила.

Власенко: я би хотів знати, які претензії офіційного характеру є до Валентина Наливайченка на посаді голови СБУ. Зрозуміло, що в нього не ідеальна служба, що він не ідеальний керівник, але хочеться чітко по пунктам зрозуміти, які є претензії.

Друге – якщо є претензії до цієї людини на посаді, то навіщо йому пропонувати інші посади. У нас якісь сюрреалістичні кадрові традиції.

Волох: за вчорашній день певні претензії вже сформулювалися. Це – ситуація в зоні АТО, це боротьба з корупцією та контрабандою. За обидва ці питання відповідають два заступника Наливайченка, призначені не за його поданням, а за поданням Порошенка.

Оновлення влади

Власенко: поки ментальність українського громадянина не зміниться – нічого не буде. Україна дійсно змінилися з точки зору свідомості, але не змінилася з точки зору вибору.

Волох: третій Майдан може означати абсолютно катастрофу для країни.