Думка про це наштовхує людські "уми" на пошук альтернативних рішень для вирощування городини. Одним із таких, який, як вірять його прихильники, врятує планету від ймовірного голоду, є так звані "вертикальні ферми".

Читайте також: Pouncer Windhorse Aerospace – безпілотник для постачання гуманітарної допомоги у кризові регіони

Переваги цього методу виглядають багатообіцяльними: заощадження води до 95%, порівняно з традиційним господарством; повна відсутність пестицидів та гербіцидів; у десятки, а то й сотні разів, вища ефективність – завдяки економії площі: полиці, на яких вирощують овочі, можна складати одну над одною у височезні стелажі.

вертикальна ферма
Вертикальна ферма – овочі та фрукти круглий рік

Такі ферми не потребують ґрунту, а сонцем їм слугують світлодіодні лампи. Увесь процес максимально автоматизований, можливість регулювати температуру, вологість (незалежно від погодних умов) пришвидшують процес дозрівання, а відсутність прив’язки до сезону дає змогу збирати по декілька врожаїв на рік.

За принципом вирощування розрізняють загалом три види:
– на гідропонних фермах рослини висаджують у продірявлені горщики, заповнені гравієм чи іншим нейтральним субстратом, і занурені у басейн з поживними речовинами;
– аквапоніка відрізняється тим, що передбачає додатково розведення риб, продукти життєдіяльності яких власне і слугують поживою для рослин;
– і є ще аеропоніка, коли поживні речовини у вигляді аерозолю подають просто до коренів рослин.

вертикальна ферма
Вертикальна ферма набирає популярності

Такий інноваційний підхід відкриває широкі можливості для ринку: скажімо, великі супермаркети зможуть вирощувати овочі і зелень просто під боком, не витрачаючись на доставку та зберігаючи максимальну свіжість продукту.

вертикальні ферми
Найбільша вертикальна ферма побудована в Америці

На вертикальних фермах вирощувати екологічно чисту й поживну городину можна буквально посеред пустелі, використовуючи для цього енергію сонця; а також у цехах колишніх фабрик і складських приміщеннях, і навіть у закинутих автомобільних тунелях; та, зрештою, у себе вдома на кухні, контролюючи увесь процес за допомогою смартфона.