Йдеться не стільки про використання дронів у сільському господарстві, скільки про ідею, яку свого часу запропонував британський стартап Windhorse Aerospace. Маючи за плечима певний досвід у проектуванні дронів, команда техніків з Йовіла зайнялася розробкою безпілотника, який би можна було – з'їсти. У буквальному значенні.

Читайте також: WindTrees – штучні "вітряні дерева", що виробляють електроенергію

Pouncer – таку робочу назву отримав цей плід інженерської фантазії. Легка конструкція – фанера, обтягнута водонепроникною аеродинамічною пластиковою оболонкою – дає змогу заповнити весь внутрішній простір контейнерами з сухпайком чи медикаментами. Саму ж раму за потреби можна буде пустити на дрова, а оболонку використати, скажімо, як тент від дощу. Тож від дрона не залишиться нічого, крім невеликої електросхеми та мотора з пропелером і акумулятором.

Актуальним таке рішення буде насамперед у регіонах, які потерпають від гострої гуманітарної кризи – у зонах стихійних лих чи бойових дій, куди доставляння товарів першої необхідності ускладнена чи небезпечна.

Дрон
З часом розробники планують зробити їстівними навіть мікросхеми дрона

Перевагою дрона, як наголошують розробники, є можливість доставляти предмети максимально точно до адресата. Випущені з транспортного літака безпілотники здатні подолати власним ходом десятки кілометрів, а вмонтована система навігації точно доведе до місця призначення. Після цього дрон за допомогою парашута здійснить приземлення в радіусі не більше семи метрів від вказаних координат.

Читайте також: В Чилі створили поліетиленові пакети, що розчиняються у воді

Один такий безпілотник з розмахом крил понад два з половиною метри зможе "нагодувати" на день до сотні людей, адже може переносити понад 100 кілограмів вантажу. А з часом творці дрона планують зробити їстівними також і його деталі – скажімо, виготовляти каркас чи навіть мікросхеми із сублімованих пресованих овочів.