Позашляховик нового покоління

Американський автовиробник Lincoln показав на міжнародному автосалоні в Нью-Йорку свій концепт позашляховика майбутнього.

Navigator нового покоління вирізняється особливим дизайном: двері типу "крила сокола", висувний "трап" на три сходинки для пасажирів та водія, багажник-гардероб і просторий салон з кріслами, які можна регулювати у 30 положеннях.

У їх підголівники вмонтовані монітори з Wi-Fi, а вся інформація про автомобіль виводиться на великий цифровий дисплей, який слугує панеллю приборів. Концепт-кар "нашпигований" різноманітними "розумними" системами, як от функціями кругового огляду, виявлення пішоходів чи допомоги при паркуванні.

Під капотом у Navigator'а – шестициліндровий двигун EcoBoost об'ємом 3,5 літри та потужністю 400 "конячок". Що з цього всього набору знайде втілення в серійній моделі, стане відомо за рік – новий Lincoln Navigator побачить світ у 2017 році.

Бездотикове користування смартфоном

Остання розробка вчених із Вашингтонського університету дає змогу керувати пристроями із сенсорними екранами дистанційно. Нова технологія отримала назву FingerIO.

Її суть полягає в тому, що роль сенсорного дисплея виконує поверхня поруч, а сам ґаджет – відстежує дотики за допомогою вмонтованих динаміків та мікрофонів.

Розробка стане особливо корисною для власників смарт-годинників, яким не завжди зручно користуватися крихітними дисплеями. Також тепер не обов'язково буде виймати смартфон з кишені, щоб наприклад, слухаючи музику, додати гучності – достатньо просто "потерти" пальцем об палець.

Дрон-гібрид

Швейцарці створили комерційну модель дрона-гібрида. Модель Wingtra 1 – результат старань фахівців з Лабораторії автономних систем Федеральної вищої технічної школи Цюриха.

Головна особливість апарата – можливість вертикального злету та посадки "на хвіст".

Безпілотник також може використовувати режим вертикального пересування в польоті, зависаючи при необхідності над певним об'єктом. Дрон здатний взяти на "борт" півкілограма вантажу та перенести його на відстань 60 кілометрів.

У найближчих планах розробників – випробування та вдосконалення моделі, а серійний випуск планують на наступний рік, однак навіть орієнтовної ціни гібрида поки не повідомляють.

Читайте також: Телевізор тонший за IPhone, унікальний пристрій для перехоплення дронів-порушників