Була домовленість про розділ українських електоральних симпатій. Тобто Медведчуку дали не лише можливість вести діалог з Путіном, а й політичний фундамент. Таку думку в програмі "Що це було" на 24 каналі висловив політтехнолог Сергій Гайдай.

Читайте також ZIK планує новий скандальний марафон щодо Сороса: Нацрада взялася за канал Медведчука

Реванші проросійської влади почалися ще у 2014 році з приходом Петра Порошенка, зазначив експерт. За його словами, колишній президент скористався ситуацією, яка виникла під час Майдану, зокрема корупційно-олігархічним реваншем.

Корупційна держава повернулася, а Порошенко все політичне життя мріяв очолити її, адже розумів, що президент та його команда стають головними "добувачами вигоди", сказав Гайдай.

Йому (Медведчуку –, 24 канал) повернули чи передали бізнес під управління, як мінімум 3 телеканали. Я точно знаю, що спочатку вони відійшли під контроль адміністрації Порошенка,
– повідомив політтехнолог.

Сергій Гайдай розповів, що особисто спілкувався з власникому ZIK Петром Димінським, який сказав, що Порошенко вимагав передати телеканал. За словами експерта, контроль над NewsOne Медведчук отримав завдяки тому, що "прибрали Мураєва".

Пов'язані з Медведчуком телеканали: коротко

  • Телеканал NewsOne належить нардепові від ОПЗЖ та правій руці Віктора Медведчука Тарасу Козаку.
  • Водночас під контролем Медведчука перебувають ще два телеканали – "112 Україна" та ZIK.
  • У січні 2020 року Нацрада з питань телебачення і радіомовлення призначила позачергову перевірку телеканалам ZIK і "112 Україна" за розпалювання ворожнечі.
  • Згодом відповідна Нацрада оштрафувала NewsOne через розповідь ведучого телеканалу про те, що війну на Донбасі нібито "розв'язала Україна".
  • Нещодавно позапланову перевірку призначили телеканалу ZIK. Підставою стала трансляція анонсу телемарафону "Реванш соросятні".