В Україні є вмотивовані люди й ті, хто вважають, що воювати має хтось інший. Радник голови ОПУ Михайло Подоляк сказав 24 Каналу, чи варто відправляти на фронт людей, які порушують правила та своєю поведінкою демотивують військових.

Дивіться також Мобілізаційний резерв України: скільки чоловіків реально призвати до війська

"Кожен має платити свою ціну"

Президента Володимира Зеленського конкретно говорить: "Один воює, а сім – мають працювати".

Працюй або воюй, але "працювати" треба не в нічних клубах,
– наголосив радник голови ОПУ.

Зараз в Україні дещо дивна ситуація, адже є абсолютно круті хлопці та дівчата, які повністю все усвідомлюють та перебувають на передньому краї, а є інші люди, які продовжують деморалізувати та говорять, що в ЗСУ немає ресурсів.

Це війна про правила майбутнього, про гарантії безпеки. Не для України, а для Європи. Про розподіл впливів, про те, чи зможете ви бути такими, як хочете. І це стосується не тільки України, а всі продовжують удавати, що це лише війна за територію,
– зауважив Подоляк.

За його словами, люди, які порушують правила, демотивують бійців на фронті. Кожен українець повинен чітко усвідомлювати, що в країні іде війна й працювати на перемогу. Війна – це втрати, мовиться не тільки про людські. Через повномасштабне вторгнення Росії всі люди в Україні втратили своє звичне життя.

Якщо ти не відчуваєш війни й поводишся так ніби хтось має загинути за те, що ти трошки потанцюєш, то тоді в тебе мають бути відповідні роботи на передньому краї. Наприклад, фортифікаційні споруди,
– мовив радник голови ОПУ.

Люди, які вважають, що воювати має хтось інший – мають вкладатися своїм часом, роботою, будувати можливості хлопцям, які вмотивовані.

Це буде правильний підхід і це не покарання. Багато складних психоемоційних питань, які треба обговорювати, не боятися про це говорити. Кожен має платити свою ціну,
– наголосив Подоляк.

Неабияку роль у заохоченні бійців на фронті відіграє підтримка від партнерів. Військові на передньому краї мають усвідомлювати, що союзники дійсно з нами, а не просто пишуть публікації, у яких наголошують на тому, чого нам ще бракує. Нині Україна має змагатися один проти трьох. Адже Росія об'єднала Іран, Північну Корею з ресурсного погляду.

Мобілізація в Україні: останні новини