Петиція про позбавлення української диригентки Оксани Линів звання Почесної амбасадорки Львова з'явилася 31 серпня. Причинами стали співпраця з російськими виконавцями та за виконання творів російських авторів.

Зверніть увагу 50 років заборони росіянам на в'їзд: петиція зібрала необхідні голоси, її розгляне Зеленський

Линів співпрацювала з російськими музикантами й виконувала їхні твори

"Виступаючи із патріотичними гаслами Оксана Линів виявилася вкрай нерозбірливою у своїй музичній співпраці, наслідком чого є постійні скандали щодо її співпраці з російськими виконавцями та виконанням творів російських авторів під приводом "музика вище цього і вона не належить одній державі", – мовиться в петиції.

Автор петиції зазначає, що диригентка має спільний DVD із записом опери Вагнера "летючий голландець" із заслуженим діячем мистецтв росії Дмітрієм Черняковим. З ним же вона працювала диригентом на Вагнерівському фестивалі.

Окрім того, навколо Линів розгорівся скандал через постановку опери Чайковського "Іоланта" в квітні цього року. У ній мали взяти участь українські та російські виконавці. Однак багато українських відмовилися виступати з росіянами на одній сцені.

"Вважаємо, що така позиція співпраці з музикантами, що представляють країну-агресора є несумісною з пропагандою української культури та перекреслюють всі здобутки Оксани Линів у цій царині. Тому вимагаємо від міського голови Львова позбавити Оксану Линів звання Почесної амбасадорки міста Львова, – наголошує автор Олександр Сирцов.

Вас може зацікавити – продюсер Володимир Завадюк розповів про конфлікт Кароль, долю "Голосу країни" та ставлення до Потапа: відео