Чому Олексій Резніков змінив аватар

Міністр оборони України 30 серпня повідомив, що змінює свою аватарку у твітері, пише 24 канал. Резніков написав, що це його особистий привіт NAFO.

До речі У США назвали дату нової зустрічі у форматі "Рамштайн"

Глава українського Міноборони висловив подяку усім, хто стоїть за створенням мультяшних собак шиба-іну. Саме завдяки цим мемам триває боротьба на інформаційному фронті проти російської пропаганди. Також NAFO збирає пожертви на ЗСУ.

Цінні ваші пожертви на підтримку наших захисників, ваша боротьба проти дезінформації. Я зміню світлину профілю на декілька днів,
– написав Резніков і додав, що розширення NAFO не підлягає обговоренню.

На аватарці Резнікова з'явився мультяшний собака шиба-іну, який тримає герб Міноборони та HIMARS. Саме такого собаку шиба-іну отримав український міністр.


Собаку шиба-іну Олексія Резнікова / Фото з твітера глави Міноборони

Що таке NAFO і до чого тут собаки шиба-іну

У твітері набрала популярність спільнота, яка іронізує з російських політиків і пропаганди та збирає пожертви для України. NAFO отримало назву по аналогії з НАТО. Зазвичай задля графічних жартів використовують собак шиба-іну у спортивній або військовій формі.

Історія мультяшних собак почалася у травні, коли художник Кама почав розробляти маленьких "чуваків".

До слова Не минуло і пів року: росія знову розганяє фейк про "ліквідацію" льотного складу Повітряних сил

Як йдеться на сайті texty.org.ua, Кама вважав, що собака шиба-іну мав тупий вигляд.

"Від нудьги я почав створювати інших Fellas і наносити їх на випадкові зображення з України", – розповів він. Після цього люди почали запитувати Каму, чи він створить для них аватари, і він почав приймати такі запити.

Повідомляється, що водночас Грузинський легіон, який воює в Україні, шукав пожертви на обладнання. Кама почав розробляти аватари Fella для людей, які жертвували на користь Легіону.

Варте уваги Ніяк не заспокояться: фсб у вбивстві дугіної "вийшли" на ще одного українця

Рух популяризували американські військові, які почали ділитися мемами про "чуваків" і ставити їх на аватарки. Серед них – Джек Маккейн, пілот та син сенатора Джона Маккейна, військовий аналітик CNN та офіцер у відставці Марк Гертлінг та генерал-майор армії США Патрік Донахо.

Рух NAFO набув популярності завдяки російському дипломату міхаілу ульянову, який посварився з "чуваками". ульянов, як відомо, поширює кремлівські наративи. Саме один із наративів став приводом для атаки на ульянова у твітері – настільки вдалої, що російський чиновник на деякий час навіть зник із соцмережі.

Мем ульянова перетворився на мерч і тепер можна придбати його на футболці від благодійної організації St. Javelin, яка жертвує Україні готівку.

На додаток до магазину St. Javelin і аватарів Shiba, Fellas створили сервер Discord, де вони організовують благодійні акції, розвінчують російську пропаганду та діляться новинами з України з перевірених джерел.