Через недостатню кількість доказів підстав для складання обвинувального акта не було. Про це заявив старший прокурор групи прокурорів САП Віталій Пономаренко під час судового засідання 11 листопада, повідомляє "РБК-Україна".

До речі Справу "Роттердам+" поновлять: є рішення Антикорупційного суду

Що каже прокурор

За словами прокурора, залишилось єдине рішення – закрити кримінальне провадження. Пономаренко стверджує, що детективи НАБУ звернулися в суд для його відводу тільки тому, що саме він як старший прокурор групи прокурорів вирішив закрити справу.

Ця заява не пов'язана з наявністю передбачених КПК підстав для відводу, вона пов'язана з прийняттям конкретного процесуального рішення,
– переконує прокурор.

Як зазначив Пономаренко, говорячи, що прокурор був, на думку детективів, упередженим, вони заявляють відвід не групі прокурорів, а тільки одному, що прийняв рішення про закриття.

Що говорили в НАБУ

У НАБУ наголошували, що справу безпідставно закрив прокурор САП. При цьому він відкинув зібрані детективами докази.

Що відомо про справу "Роттердам+"

  • За версією слідства, група людей з приватних теплогенеруючих компаній тиснули на керівництво НКРЕКП. Вони вимагали включити до тарифу на електроенергію витрати на доставку вугілля в Україну з портів Європи.
  • Україна купувала паливо в Нідерландах, аби бути незалежною від окупованих територій.
  • НАБУ у 2019 році повідомили про підозру 6 людям, зокрема, голові Нацкомісії Дмитру Вовку та Володимиру Бутовському. Слідці стверджували, що Вовк із групою розробили та прийняли необґрунтований регуляторний акт – так звану формулу "Роттердам+"
  • Таким чином вони створили штучні умови, аби ціна на продаж електричної енергії на гуртовому ринку зросла. Через перехід України на новий ринок електроенергії з 1 липня 2020 року формула перестала діяти.