Пряма трансляція на
Останні випуски

Чому братів Коен вважають найексцентричнішими режисерами Голлівуду

Коан – японське поняття, що означає оповідання, питання чи діалог, які не мають логічної підґрунтя, є парадоксальними та доступні швидше інтуїтивному розумінню. Це слово співзвучне із прізвищем найексцентричнішого режисерського тандему в американському кінематографі.

Брати Коен – автори культових стрічок "Виховуючи Арізону", "Фарго", "Великий Лебовські" та "Старим тут не місце" знімають таке кіно, яке не завжди піддається логічному аналізу. На думку Ітана і Джоела, саме таким є і наше житт, сповнене парадоксів і ірраціональних речей.

Читайте також: Як Том Хенкс завоював звання акторів всіх часів

Стильними світськими джентльменами братів Коен не назвеш. Однак їхнє кіно – це сплав добротного гумору та повної нісенітниці у хорошому сенсі цього слова. Обидва вважають, що життя має бути влаштоване так, щоб одночасно робити кілька справ. Вони такі ж, як і їхні фанати – ледачі у бажанні піти легким шляхом. Цей стан брати Коен не вважають вироком, навпаки – ледача легкість дозволяє кожному робити великі речі. Найголовніше, на думку режисерів, щоб всі наступні справи, за які доводиться братись, не були схожі на попередні.

Хто є їхніми персонажами? Переважно недолугі злочинці. Коенам не подобається голлівудський штам, що кожен негідник – умілий професіонал своєї справи. В реальному ж житті все по-іншому: переважно злочинці – це найменш пристосовані до життя люди, саме тому їх так часто ловить поліція. Із таких горе-порушників закону і черпають натхнення Ітан і Джоел.

Ніколас Кейдж Брати Коен
Іронія і гумор – основні інструменти братів Коен

Обидвом братам уже за 60, але вони все ще не збираються на пенсію. Окрім написання сценаріїв і режисерської справи, нічого іншого в житті вони то й не звикли робити.

Читайте також: Роберт Дауні-молодший – хуліган, який підкорив Голлівуд

Окрім своїх прямих професійних обов’язків, брати навчились постійно відкривати світу талановитих акторів. Ніколас Кейдж, Біллі Боб Торнтон, Джон Туртуро та Джон Гудмен – це лише коротенький список діамантів, які засяяли в стрічках Коенів. І хоч більшість їхніх персонажів жорстокі і підступні покидьки, а сюжети фільмів сповнені чорного гумору та кримінальних перипетій, більшість шанувальників сприймає братів Коен, як явище світле і позитивне. Адже за що б вони не брались – там завжди буде здорова порція іронії і добірного гумору, а такий "мікс" ніколи не буде зайвим.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі