Так пояснив головну причину, чому Туреччина та ЄС "побили горщики", експерт-міжнародник Борис Немировський у своїй статті "Д'Артаньян проти фашистів, або Як Ердоган перетворюється на диктатора".

"Так вже склалося, що серед європейських турків у нього завжди було немало прибічників: це поясняється, насамперед, тим, що вельми багато турецьких ісламістів довгі роки гнітили турецькі ж світські націоналісти-кемалісти й, відповідно, вони емігрували до Європи (особливо – до Німеччини) через свої релігійні переконання. В європейських країнах вони, звичайно, користувалися демократичним правом на свободу віросповідання, яке зафіксоване в так званій Хартії Європи, залишаючись водночас, як казав Остап Бендер, "турецькопідданими". Коли ж до влади в Туреччині прийшов Ердоган із своєю ісламістською партією АКР – вони радо підтримали його проти світських суперників, скориставшись своїм конституційним правом на голосування," – пише Немировський.

Але європейські політики не підтримали помічників Ердогана, як і самого президента Туреччини, тому ще керунок, у якому рухається ця країна зараз суперечить ідеалам Європи. Тому і "єврокомісія проголосила про припинення фінансової програми підготовки Туреччини до вступу в ЄС (десь 4 млрд євро на рік), пояснюючи це тим, що на даний момент офіційна Анкара рухається в зворотньому від Європи напрямку, тож нема сенсу фінансувати те, чого нема."

Так, спочатку агітації Ердогана завадила Австрія, яку він тут же обізвав "фашистами". За нею у списку опинилася Німеччина, "де проживає найбільша в Євросоюзі турецька громада: близько 3,5 мільйонів осіб".

Далі настала черга Нідерландів. Тут був заборонений виступ пані міністра зі справ сім'ї Туреччини в Роттердамі. Її автівку зупинила поліція неподалік від турецького консульства та розвернула назад до Німеччини, звідки вона приїхала після того, як її виступи в ФРН також не відбулися. Тут вже Ердогана просто "зірвало": за традицією, обізвавши голландців фашистами, він пообіцяв страшні кари Амстердаму, а посольство Нідерландів в Анкарі було блоковано поліцейськими, – зазначив експерт.

Слідом за Нідерландами і Данія відмовилась від турецької передвиборчої кампанії.

І поки Реджеп Ердоган обзиває пів Європи "фашистами", у "Німеччині почали обговорювати – якщо вже, мовляв, ми фашисти – то чи є сенс тримати на сході Туреччини свої фашистські протиповітряні ракетні комплекси Patriot, які були розміщені там на початку сирійської війни на прохання Ердогана?".

Читайте також: Туреччина хоче показати свій реальний вплив у Європі, – експерт