Пряма трансляція на
Останні випуски

Чому піднялись ціни в Україні і які товари можуть подорожчати до Різдвяних свят

- Читать новость на русском

Ціни в Україні б'ють рекорди: за півтора року харчові продукти стали коштувати майже так само як і в країнах Євросоюзу. При цьому зарплати в нашій державі у 4-5 разів менші, ніж у сусідів. То чому так стрімко зросли ціни і чи подешевшають продукти?

З початку року ціни на різні продукти піднялися більш ніж на 16 відсотків. Серед інших європейських країн ми стали справжніми лідерами, хоча навряд чи це та першість, якою хочеться пишатись. За низького рівня оплати праці вартість основних харчових продуктів в Україні майже не відрізняється від закордонної.

Так, поляки із зарплатою у 4 рази вищою за нашу купують овочі з борщового набору за такою ж ціною, як і ми: томати, до прикладу, там навіть вдвічі дешевші. Наздоганяємо ми їх і за вартістю м'ясної продукції. Дорожче в Україні продають навіть крупи, які ми самі ж і вирощуємо.

Загалом, визнали українці, які працюють або навчаються у Польщі, на харчові продукти вони витрачають менше третини від заробленого. В середньому ж – тисячу злотих на місяць. До європейського рівня ціни в Україні стрибнули менш ніж за півтора року.

За словами економістів, це справжній шок. В Асоціації фермерів і землевласників пояснили, що фрукти й овочі здорожчали через поганий врожай, а м'ясо і молоко – через скорочення поголів'я худоби та скасування державних дотацій.

Читайте також: Україна невдовзі вийде на ринок Китаю

Крім того, до розкручування цін призвело підвищення рівня мінімальної зарплати, подорожчання енергоресурсів та висока інфляція. А ще – штучний дефіцит товарів.

Приборкати ціни вдасться лише після Нового року, запевнили економісти. Виробники та торговці змушені будуть вгамувати апетити через зниження купівельної спроможності українців та посилення конкуренції на європейському ринку. Поки ж, за оцінками експертів, до Різдвяних свят ще на 10-15% можуть подорожчати овочі з борщового набору та м'ясні і молочні вироби.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі