У свої 31 Сергій Михальчук не може нормально ходити та працювати правою рукою. Мобілізований волинянин підірвався на розтяжці в зоні АТО. Переніс 7 операцій, попереду ще три. На це намагається отримати гроші, які бійцям обіцяє держава.

"Написав у Міністерство соцполітики щодо допомоги. На відповідь чекаю третій місяць. На операцію треба 500 тисяч гривень", – розповідає Сергій Михальчук.

Оперувати потрібно праву руку. Вона в Сергія починає деформуватись. Ще складніше з лівою ногою. Вона в чоловіка вже на 4 сантиметри коротша від правої. Не працює ще й стопа.

Поставити чоловіка на ноги можна, застосувавши клітинні технології. За їх допомогою можна наростити з його ж біологічних матеріалів кістку та зрештою відновити ногу.

Читайте також: Життя після фронту: українському бійцю рятують ногу, застосовуючи клітинні технології

Саме на цю процедуру Сергій і просить гроші. У Мінсоцполітики про це навіть не чули.

Подібні звернення за законом мають розглядати 30 днів. Сергій чекає відповіді вже три місяці. Гроші на лікування бійців у бюджеті є. Але їх не дають. Процес гальмує міністерство фінансів. Там не погоджують механізм надання грошей. Бо не розуміють методики лікування.

Немає достатньо чітких розрахунків за що платити центрам реабілітації. Якщо ми говоримо про протезування, наприклад, то є чітко протез ноги, руки. А тут за що платити? За кількість нарощених клітин? Як це вираховувати,
– розповіла голова ГО "Юридична сотня" Леся Василенко.

Біотех-реабілітація вже врятувала від ампутації та інвалідності 60 бійців АТО. Всіх хлопців пролікували за рахунок волонтерського проекту People's Project. Жодної копійки від держави не брали.

"У нас є певна черга. Але є побоювання, що певним солдатам, якщо черга трошки збільшиться, то ми не встигнемо їм врятувати кінців", – розповів директор Олексій Шершньов.

Олексієві Бондаренку хотіли ампутувати ногу. Далі – протезування. Так йому радили у військовому госпіталі та інших лікарнях. Утім цього вдалося уникнути завдяки клітинним технологіям.

Читайте також: Життя після фронту: без вашої допомоги бійцю загрожує інвалідність

Чи вдасться стати на ноги і Сергієві Михальчуку, залежатиме від того, наскільки довго Мінфін вивчатиме клітинні технології. Якщо урядовці не впораються до кінця року, то невикористані гроші повернуть у бюджет.