Народний депутат Мустафа Найєм 30 квітня став учасником дорожнього конфлікту.

Читайте також: Найєм розповів про напад на себе: насправді було дві бійки

Він принципово не пропустив хлопців на крутому авто, адже ті їхали з бульвару Шевченко прямо у полосі, яка дозволяє виключно рух наліво. Тож хотіли швидко перелаштуватися вправо – у сусідній ряд, простіше кажучи "підрізати". Аж раптом там їхав принциповий нардеп, і замість того, аби пригальмувати та пропустити зухвальців на авто зліва поперед себе, навпаки натиснув на газ.

В результаті – аварійна ситуація та конфлікт на дорозі. Принциповість водія "Хонди" хлопців "з кубіка" вивела із рівноваги. Очевидно і сам Мустафа Найєм поводився агресивно та намагався на свій лад пояснити хлопцям правила дорожнього руху.

Але ж маємо те, що маємо: жорстока бійка в самісінькому центрі Києва, нардеп на лікарняному ліжку, на вуха впродовж години піднята уся столична поліція, справа на контролі в міністра МВС Арсена Авакова.

Особи всіх учасників конфлікту встановлені. Майже всі нападники затримані та на лаві підсудних, за виключенням одного, що встиг вилетіти до Баку. Прокурор вимагає тримання під вартою, але суд лишає під домашній арешт, і всі події відбуваються впродовж 3-х діб.

І я саме про це, адже Мустафа Найєм – народний депутат України, особа недоторкана. Його побиття – подвійна кримінальна відповідальність. Саме тому, ймовірно, один із нападників швидко вирішив вшитись до Азербайджану, коли зрозумів, кому зламав щелепу.

Але ж усвідомлення цього факту, вочевидь, прийшло після інциденту, тому – вся поліція одразу почала шукати нападників, прокурори строчити підозру , а суд – розглядати справу.

Мустафа Найєм після ДТП
Мустафа Найєм після ДТП

А давайте відкинемо той факт, що Найєм народний депутат і просто уявімо себе на його місці. От якщо б звичайний доторканий водій не пропустив той "Гелендваген" та почав розповідати тим спортсменам-кавказцям про правила дорожнього руху? Щоб було? Була б та сама зламана щелепа, виклик патруля, виїзд слідчо-оперативної групи, протокол. І все! Чи був би навколо такий ґвалт? Дуже сумніваюся.

Я теж щодня за кермом на столичних вулицях, ситуація з Найємом – банальна та буденна. Він вчинив правильно, що не захотів пропустити явних порушників дорожнього руху.

Але ж ситуація, коли кулаками та силою на дорогах водії доводять свою правоту – не нова. От тільки за свою принциповість можна добряче поплатитись і здоров’ям, і майном, а шукати ваших кривдників уся поліція Києва точно не буде.

Чому? Бо на мові поліцейських – це банальний "побутовий конфлікт". І подібних справ із бійками та розборками у відділках – сотні. Як вони розслідуються і скільки доходять до вироку? Статистика від МВС – у минулому році зареєстрували понад 2 тисячі справ щодо нанесення тяжких тілесних ушкоджень та майже 3 тисячі щодо розбійних нападів. Зареєстрували, а не розкрили.

Читайте також: Побиття Найєма розслідують наближений до нападників прокурор та винуватець VIP-аварії

Тож подібні історії із розборками на дорогах, коли тобі можуть побити машину, зламати щелепу за твою правду та принциповість – норма. Це все від безкарності. Від нездатності вітчизняної правоохоронної системи захистити звичайну людину. Бандитам в такій країні – зелене світло, а безкарність породжує насильство.

Кривдники Найєма
Винуватці у справі з побиттям Муставфи Найєма

І ще одна важлива деталь: коли спортсмени з мерседеса та Найєм 10 хвилин з'ясовували стосунки прямо у центрі міста – десятки машин проїздили повз, ніхто не зупинився, ніхто не викликав патруль. Так само їхали повз і тоді, коли нардепа били. Бачили, але не зупинялись.

Який висновок зробить пересічний водій – хочеш бути цілим – поступайся дорогою порушникам ПДД. Адже принциповість нині дорого коштує. Знаєте, досвідчені водії вчать новачків "правилу трьох Д" – дай дурневі дорогу. І більшість слідують йому, бо розраховувати ми можемо лише на себе. На всю країну депутатські посвідчення мають лише 450 осіб.

Не наслідуйте так званих "вчителів на дорозі", це шлях в нікуди. Просто дотримуйтесь правил дорожнього руху. Слідуючи таким дрібницям, ми можемо змінити країну на краще. Зеленого вам світла та чемних водіїв навколо.