Про це на брифінгу повідомив заступник Генпрокурора Євген Єнін.

Представник ГПУ пояснив, що засекречення вироку суду було не для прикриття високопосадовців, а для захисту учасників кримінального процесу та забезпечення належних умов для слідчих дій.

Чому ми прийняли рішення про засекречення цього вироку? Геть не тому, щоб прикрити когось з посадових осіб чи якихось окремих комерційних структур, їх там сотні. Ми мотивували своє рішення тим, що по переважній більшості зазначених компаній наразі тривають активні слідчі дії,
– пояснив Євген Єнін.

Також прокурор додав, що оприлюднення документа могло поставити під загрозу життя суддів та експертів, що фігурують у справі. Євген Єнін підкреслив, що замовні вбивства в Україні – не рідкість, відтак родина чи сам учасник резонансної кримінальної справи могли б постраждати. Наразі ж всі залучені експерти та судді перебувають під захистом держави, тому ГПУ не могла ризикувати їхнім життям.

Нагадаємо, що документ Краматорського суду опублікував телеканал "Аль Джезіра". За інформацією ЗМІ, вивезти гроші з України Віктору Януковичу допомогла компанія "ICU". Фірму свого часу створили голова НБУ Валерія Гонтарева та Макар Пасенюк, якого прозвали "фінансистом Петра Порошенка". Текст документу був засекречений та оголошений державною таємницею.