Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

У Мінкульті нагадали, що на початку року скерували в МЗС та СБУ список з уточненими даними про 117 діячів культури РФ, які публічно підтримали анексію Криму та військову агресію проти України.

У липні громадські активісти склали та передали в Мінкульт список, до якого увійшли 567 діячів культури — іноземців, які робили публічні антиукраїнські заяви.

До цього списку активісти включили й французького актора Жерара Депардьє, який отримав громадянство Росії та відомий своїми антиукраїнськими заявами.

Дивіться також: Російським артистам вручили "нагороди" в Києві

В Мінкульті звітують, що вже скерували сформований "чорний список" до СБУ, РНБО та Нацради з питань телебачення і радіомовлення, оскільки особи, які в нього увійшли, "створюють загрозу національній безпеці".

Порядок прийняття рішень про заборону демонстрації фільмів, серіалів, іншої аудіовізуальних продуктів визначений законом "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України".

Зокрема, однією з підстав для відмови у видачі прокатного посвідчення є те, що одним з учасників фільму є фізична особа, включена до "чорного списку".