Білка доєдналася до лав територіальної оборони 28 лютого, на 4 день повномасштабної війни Росії проти України. Її українські бійці знайшли на позиціях ще цуценям.

Важливо Постапокаліптична картина: ексклюзивний фоторепортаж з ринку після потужного обстрілу Харкова

Зараз чотирилапа розумниця працює разом із бійцями ТрО – вона має непересічне чуття небезпеки та регулярно допомагає українським захисникам.

Собачку Білку місячним голодним цуценям знайшли десь на позиціях 28 лютого. Зараз вона допомагає бійцям – позиції перебувають під постійними російськими обстрілами і щоразу, за 3 – 5 хвилин до початку, вона дає знак,
– розповіли в ТрО Збройних Сил України.

Разом із Білкою службу у 123 бригаді Сил ТрО несуть друзі з позивними "Змій" і "Тренер".

"Змій" – це досвідчений боєць з Миколаєва, який вже встиг повоювати з росіянами 2014 року на Донбасі. До війни він був власником будівельної фірми, а тепер стоїть на обороні України.

"Тренером" кличуть відомого та шанованого серед миколаївських вболівальників футбольного арбітра. 21 травня "Тренеру" вдалося знешкодити ворожу розтяжку, яка загрожувала життю та здоров'ю українців.

БІлка разом з бійцями ТрО працює для того, щоб Україна якнайшвидше перемогла загарбників.

Чотирилапі зірки в ЗСУ

Найвідомішою собакою війни сміливо можна вважати бойового пса Патрона – одного з живих символів повномасштабного вторгнення агресора та відданої боротьби українців проти Росії.

  • 2-річний песик, який має кличку Патрон – це собака-винюхувач вибухівки та талісман Служби України з надзвичайних ситуацій.
  • За даними ДСНС, до 19 березня Патрон встиг виявити понад 90 одиниць вибухівки, яку розкидали російські загарбники під час відходу з Чернігова.
  • Патрон має свій іменний жилет із ручкою – так рятувальникам можна легко переносити песика, не змушуючи його втомлюватися. Також Патрон має сторінку в інстаграмі – за його роботою вже стежать понад 60 тисяч фоловерів у соцмережі.
  • Патрон став одним із символів українського спротиву загарбницьким діям Росії, а також улюбленцем митців з України та світу. Песика зобразили на десятках художніх робіт. Крім того, Укрпошта анонсувала колекційну марку із псом Патроном.
  • Цікавий факт – Патрон особливо ефективний при розміновуваннях території, оскільки його ваги не вистачає для того, щоб ворожа міна здетонувала. Так крихітний песик залишає в безпеці рятувальників.

Крім того, Україна знає ще одного чотирилапого розмінувальника – німецького вівчарку Алмаза, який лише нещодавно вступив на службу, та вже демонструє неабиякі результати. На рахунку молодого Алмаза – вже не одна виявлена міна.

Дивіться також: Песик Патрон "привітав" українців з Днем вишиванки