Державне бюро розслідувань виявило цілий склад пропаганди. Його зберігали в місцевому осередку ОПЗЖ в Охтирці.

До теми Суд заборонив діяльність ОПЗЖ: усе майно передадуть державі

Як знайшли склад ворожої пропаганди

ДБР розслідує справу щодо колабораційної діяльності секретаря Охтирської міської ради. Вона була саме членкинею партії ОПЗЖ. Під час слідчих дій і виявили в Охтирці приміщення, в якому ховали пропагандистську літературу та іншу атрибутику партії.

Вдалось з'ясувати, що коли наступали російські окупанти, то офіс партії вони зруйнували. Тому місцеві зрадники з ОПЗЖ почали "рятувати" все майно. Речі вони перевозили в приміщення, яке належить колишньому правоохоронцю – також депутату Охтирської міської ради від ОПЗЖ.

Ховали газети, листівки та інше

У ДБР повідомили, що під час обшуку їхні працівники виявили:

  • пропагандистські газети та листівки;
  • комп'ютери, мобільні телефони, блокноти з чорновими записами із доказами незаконної діяльності;
  • посвідчення помічників народного депутата України.

Вдалось також вияснити, що місцеві партійці ОПЗЖ під час повномасштабного наступу окупантів відкрито пропагували "русский мір". Вони закликали підтримувати дії країни-агресора та допомагати російським військовим, які вбивали мирних українців.

Наприклад, секретарка Охтирської міської ради з ОПЗЖ у соціальних мережах та інтерв'ю публічно заявляла про підтримку окупації України.

Досудове розслідування за фактами колабораційної діяльності триває.

Зрадники з ОПЗЖ

  • За час повномасштабного вторгнення виявилось, що ця партія не тільки з проросійськими поглядами, але й аж кишить зрадниками. Своє існування вона, звісно ж, вже припинила. Але злочини членів цієї партії продовжують розслідувати. Вони чимало допомагали російським окупантам. Наприклад, дорогу ворогу до Ізюма на Харківщині показав саме депутат міськради від проросійської партії ОПЗЖ. Тепер місто в блокаді й переживає звірства росіян. Зрадником став депутат Анатолій Фомічевський.
  • Не обійшлось без рук ОПЗЖ і в Маріуполі. За словами мера міста Вадима Бойченка, російським окупантам там допомагала взагалі вся фракція. Саме через них росіяни з найперших днів повномасштабного вторгнення влучно били по об'єктах критичної інфраструктури нині тимчасово окупованого Маріуполя. Окупанти за допомогою зрадників у короткі терміни знищили навіть ту важливу інфраструктуру, про розташування якої навіть мер не знав.
  • А працівники ДБР ще у квітні викрили та затримали керівника фракції партії ОПЗЖ Маріупольської міськради. Його підозрюють в антиукраїнській інформаційній кампанії на підтримку країни-агресора. Імені затриманого не називали. Але за відкритою інформацією можна припустити, що мова йде про Володимира Клименка – голову ОПЗЖ в Маріупольській міській раді. Він є колишнім чоловіком ексгенеральної прокурорки Криму Наталії Поклонської.

Тим часом на Херсонщині зрадники підриваються: дивіться відео