Вирішивши одного разу, де зберігати машину взимку, ми таким чином визначаємо її долю. Причому не тільки в сенсі ймовірності поповнити статистику автоугонів, а й в плані довголіття машини в цілому. Ми назвемо ідеальний варіант, але доступний він далеко не всім. Тому варто вивчити плюси і мінуси кожного їх місць, де зберігати машину взимку.

На подвір'ї (на вулиці)

Где хранить машину зимой
Тримати автомобіль у дворі "під вікнами" у багатьох випадках виявляється накладно: нальоти дрібних злодюжок, сварки з сусідами за паркомісце, боротьба з кучугурами і пташиним послідом на фарбі ... Реальний плюс один – не потрібно далеко ходити за машиною.

Читайте також: Київ стоїть: фури заблокували в'їзд

Плюси:

- Зовсім поруч з будинком, шлях до машини займає кілька хвилин – не потрібно починати день з походу за машиною по слизьких тротуарах, протоптаних в снігу стежками, темних провулках і іншим непридатними щляхами.
- Як правило, машина завжди на виду, і значить, душа у власника "на місці": виглянув у вікно і проконтролював стан справ.
- Безплатно.
- На відкритому повітрі машина найменше схильна до корозії: краще провітрюються і швидше просихають приховані порожнини кузова.

Мінуси

- Висока ймовірність втратити залишені в салоні речі, колеса, їх ковпаки. Попутно дрібні злодюжки б'ють скло і пошкоджують замки дверей. Охоронна система допомагає далеко не завжди, оскільки дрібний кримінальний люд встигає нашкодити машині до того, як ви за покликом сирени або брелока вибіжите з під'їзду.

- У багатьох дворах за кожне паркомісце часом ведуться справжні бої, в яких беруть участь не тільки автомобілісти, а й безкінні мешканці зі своїм інтересом. Так що не завжди буде гарантія того, що після повернення з роботи ви знайдете собі місце для ночівлі.

- Імовірність випадкових дрібних пошкоджень машини дітьми, тваринами, птахами та іншими представниками фауни. Навіть якщо шкідника буде встановлено, навряд чи вийде стягнути з нього матеріальну шкоду.

- Неминучі втрати часу на розчищення машини від снігу і льоду. Вирішуючи, де зберігати машину взимку, врахуйте, що в деякі зимові дні ви не зможете від'їхати від будинку негайно.

На стоянці

Где хранить машину зимой
Безпека автомобіля на стоянці, що охороняється, умовна, хоча від крадіжки коліс і речей з салону такий спосіб парковки вберігає.

Плюси (в порівнянні з двором або вулицею)

- Випадкових "шкідників" набагато менше – в першу чергу, залишаються тільки птиці з їх послідом і коти, які люблять спати на теплому капоті. Дрібні двоногі злочинці, що промишляють крадіжкою речей із салону, тут теж не ходять.

- Імовірність викрадення на невисокому рівні – професіоналам не з руки "світиться" перед охоронцями.

Мінуси (порівняно з двором або вулицею)

- Стоянки, що охороняються, рідко бувають розташовані прямо у дворі багатоквартирного будинку. Але зазвичай це ближче, ніж гаражний коорператів.

- Не виключені дрібні пошкодження автомобіля неакуратними сусідами при маневруванні. Домогтися компенсації від адміністрації парковки навряд чи вдасться.

Читайте також: Як очистити лобове скло від льоду.

В гаражі

Где хранить машину зимой
У звичайному гаражі машина захищена від дрібних зловмисників і впливів стихії, але професійні викрадачі можуть забратися і сюди. Тим більше, що часто гаражні кооперативи розміщені в безлюдних місцях на околиці.

Плюси

- Захист від негоди – автомобіль в гаражі залишиться таким же чистим, яким ви його туди поставили.
- Виключається крадіжка речей з салону і пошкодження машини дрібними зловмисниками або випадковими
- Хороші умови для обслуговування та ремонту: електроінструменти, яма, верстак, пічка-буржуйка.

Мінуси

- Гараж рідко буває прямо поруч з будинком, зазвичай до нього потрібно йти або навіть їхати на громадському транспорті.
- Відкопати двері гаража іноді буває складніше, ніж очистити машину від снігу, якщо вона ночувала у дворі.
- Умови для розвитку корозії. Якщо ви збираєтеся користуватися цією машиною багато років, в гаражі потрібно налагодити хорошу вентиляцію: вся волога з машини, в тому числі і знизу кузова, і під крилами повинна якомога швидше висихати. Гараж з опаленням не вирішує дану проблему, а в деяких випадках навіть посилює, оскільки при плюсовій температурі корозія розвивається активніше. Дана проблема в меншій мірі стосується нових автомобілів з цілім антикорозійним захистом кузова.
- Імовірність викрадення виключати не можна: для професійних викрадачів гараж не є перешкодою. Погано, що про викрадення машини з гаража ви дізнаєтеся не відразу, а тільки коли ви за неї підете. Тому недешева сигналізація з GSM-каналом зв'язку не буде зайвою.

У підземному гаражі

Где хранить машину зимой
Підземні гаражі можуть бути відкритими, як на фото, або поділеними на персональні осередки. Головне, щоб тут була пильна охорона і хороша вентиляція.

Плюси (в порівнянні зі звичайним гаражем)

- Один з найкоротших шляхів від будинку до машини. Як правило, підземні гаражі розташовують в безпосередній близькості від багатоповерхових будинків або безпосередньо під ними.
- Менша ймовірність викрадення, хоча випадки крадіжки машини з охоронюваних "підземель" все ж мають місце.


Мінуси (порівняно зі звичайним гаражем)

- У деяких випадках підземні гаражі (паркінги) погано вентилюються і бувають сирими. Взимку це особливо важливо, оскільки автомобілі привозять з собою велику кількість вологи – сніг і лід. Але якщо ви часто міняєте автомобілі, для вас це не суттєво.
- Дорого. Це один з найдорожчих видів автомобільного "житла" – і сам бокс, і навіть його оренда по кишені небагатьом з городян.

Під навісом

Где хранить машину зимой
Може здатися дивним, але саме майданчик під навісом вважається ідеальною паркуванням для машини з точки зору уповільнення її старіння. Звичайно, в закритому боксі теж можна створити такі умови, але коштує це недешево.

Плюси

- Цей той самий ідеальний варіант, і його головний плюс на тлі всіх місць, де зберігати машину взимку – під навісом автомобіль добре провітрюється, не відчуває перепадів температури і тому найменше піддається корозії та інших видів старіння.


Мінуси

- Щоб серйозно захищати автомобіль від опадів, навіс повинен бути більшим за площею. Це означає, що потрібен великий ділянку землі, а це в багатьох випадках або надмірно дорого, або фізично неможливо.
- Для захисту від зловмисників всіх мастей навіс повинен розташовуватися на території, що охороняється.
- Знайти таку стоянку в місті практично неможливо. Хоча винятки трапляються: старі овочесховища, недіючі підприємства, складські майданчики. Або власне подвір'я, накрите сучасними матеріалами.

Где хранить машину зимой
Під навісом все затишні куточки зовні автомобільного кузова просихають швидше, і корозія не прогресує так, як при постійній парковці в більш "затишних" приміщеннях.

На цьому тижні експерти Auto24 склали список порад, як їздити по снігу.